• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ciśnienie oleju.

Czyli to co ma wpływ na osiągi.
Awatar użytkownika
klemens244
Weteran
Weteran
Posty: 478
Rejestracja: wt 29 lis, 2011
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: chopper 125
Kontaktowanie:

Ciśnienie oleju.

Postautor: klemens244 » ndz 12 lut, 2017

Jak można zmierzyć ciśnienie oleju w silniku typu 139FMB ? Ile ono wynosi i czy nie obserwukjecie, że jest za niskie ? Proszę o Wasze uwagi.
Obrazek


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ciśnienie oleju.

Postautor: JOSEMORALES » ndz 12 lut, 2017

Cze, chyba trzeba by zamontować manometr w miejscu zakrętki wlewu oleju i porównywać z innymi moto, bo chyba nikt z producentów nie podaje takich wartości dla FMB. Ale jest dużo zmiennych, np. gęstość oleju jaki stosujemy, dokładna ilość wlanego, pojemność skokowa itp. A na pompie nie ma bata żeby pomierzyć, tak więc trzeba by mierzyć na identycznych silnikach.
ps. można jeszcze zamiast chłodnicy na wężach jakiś przepływomierz zamontować i sprawdzić przepustowość pompy przy różnych obrotach .
A przyczynami niskiego ciśnienia jest zmęczona pompa jak i pierścionki ale wtedy piec szama olej.
Pozdrawiam Arek

Awatar użytkownika
klemens244
Weteran
Weteran
Posty: 478
Rejestracja: wt 29 lis, 2011
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: chopper 125
Kontaktowanie:

Re: Ciśnienie oleju.

Postautor: klemens244 » wt 14 lut, 2017

Wszystko się zgadza. Ja zdjąłem wężyk z chłodnicy i zobaczyłem zasięg rażenia olejem /jak z ku***a przy odlewaniu się/. Po zwiekszeniu średnicy otworku olejowego w karterze pomiędzy pompą a lewą dolna szpilką mogą zraszać glebę o metr dalej. Bez wzgledu na rodzaj napedu pompy: od łańcuszka rozrządu, czy od plasrikowej zębatki z wału głównego.
Obrazek



Wróć do „Mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl