• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

GB street - wytrzymałość ramy

Czyli to co ma wpływ na osiągi.
sharpi
Posty: 6
Rejestracja: czw 01 wrz, 2016
Pojazd: Yamasaki 50

GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: sharpi » czw 01 wrz, 2016

To mój pierwszy post na forum także witajcie ;)

Jestem w posiadaniu motorka Benzer Shaft, bardziej znanym jako Yamasaki Ym50 (zipp neken, gb street).
Motocykl bardzo fajny mimo kiepskiej jakośći niektórych elementów, jednak chciałbym zrobić z niego coś fajnego.
Opłacalność odstawmy na bok - ja mam się tym martwić :)

Generalnie zastanawiam się nad tuningiem tego motocykla, poprawieniem jakości po fabryce... i zastanawiam się nad zmianą silnika.
Pytanie tylko o ramę Konstrukcja wygląda na solidną ale to wciąż stalowe rurki. Zastanawiam się nad przeszczepem silnika i prawdopodobnie
wsadze tam jakąś 125 od yamahy bądź hondy - ale i myślę nad serduszkiem od Suzuki gn 250 - gaźnikowiec, jeden cylinderek... pomijając mocowanie silnika, czy ktoś próbował wsadzić do niego coś więcej niż 125? Rama wytrzyma taki silnik czy nie ?

W najgorszym razie jak to będzie za dużo roboty kupie fmb 125ccm zongshen/loncin i tyle ;)


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: to&owo » czw 01 wrz, 2016

ktoś wsadził nawet r2 do takiego motoroweru, 250ccm. Ale to glupota. 125 powinien zniesc lekko. Cała rzesza ludzi tak robi i ganiają aż miło. Ale w mojej opinii to niezbyt rozsądne. Wg maksem jest dobre 88ccm i te jakieś 6KM .

sharpi
Posty: 6
Rejestracja: czw 01 wrz, 2016
Pojazd: Yamasaki 50

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: sharpi » czw 01 wrz, 2016

A dlaczego wg. ciebie jest to nierozsądne ? ;)

Nie to nie jest sarkazm...nic z tych rzeczy :)_

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: to&owo » czw 01 wrz, 2016

pomijam kwestie hamulców, wahacza czy amortyzatorów, bo to latwo przeszczepic od innych motocykli. Chodzi o mierny materiał na ramie, który jest mocno osłabiony spawami. Dodatkowo większy silnik to większy ciężar, znacznie większe siły dzialające przy przyśpieszaniu itd. Miałem to kiedyś gdzieś, ale mam teraz w rodziniie dwie osoby na kierunkach inżunierskich. I uświadomiły mnie, że nawet 2kg więcej na silniku to duuuuuużo większe obciązenie chociażby na główkę ramy. Oczywiście ludzie robią swapy i nie słychać o żadnej tragedii. Aczkolwiek dla mnie to i tak duże ryzyko. Pozostają też kwestie prawne.

sharpi
Posty: 6
Rejestracja: czw 01 wrz, 2016
Pojazd: Yamasaki 50

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: sharpi » czw 01 wrz, 2016

Dzięki za odpowiedź...jakby nie patrzeć uspokoiłeś mnie bo:

https://yamasakimotor.en.alibaba.com/productlist.html

Oto strona internetowa producenta naszych motocykli. Wbrew obiegowej opinii nadal produkują motocykle. Proszę zobaczyć model 125 ccm Warrior...kogo nam to przypomina ? ;)
Wygląda na to, że to identyczna rama jak w 50tce...ba - wymiar silnika nawet podobny. Obadam jeszcze dokładnie spawy zwłaszcza przy głowce ramy.

Jedna rzecz - jak wyglądają kwestie wzmacniania ramy? nie chciałbym mieć przypadłości pękających spawów, aczkolwiek w necie może dwa razy się z taką przypadłością spotkałem...


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: to&owo » czw 01 wrz, 2016

dla mnie poprawianie tych spawów to głupota, wzmocnienia często gorzej osłabiają ramę niż ich brak :p generalnie to wszystko wytrzyma pewnie. Ale ja swoją opinie ci wyłożyłem, niech wypowie się ktoś, kto ma taki silnik.

benzerek
Uczeń
Uczeń
Posty: 45
Rejestracja: pt 17 cze, 2016
Pojazd: Benzer Shaft72

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: benzerek » czw 01 wrz, 2016

Napewno nie "poprawiaj" spawów to wbrew pozorom osłabi materiał i pęknie pewnie zaraz za spawem, rama powinna wytrzymać do 250ccm ale nie polecałbym takiego silnika bierz 125ccm wkońcu to motorower to jak pojedzie to realne 90-95km/h to chyba wystarczy.

sharpi
Posty: 6
Rejestracja: czw 01 wrz, 2016
Pojazd: Yamasaki 50

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: sharpi » pt 02 wrz, 2016

To 250 to była taka ot przelotna myśl :)

Przeglądałem dzisiaj silniki i chyba jednak wsadze coś "chińskiego" ale dobrego jakościowo.
No i na 80% będzie to klasyczny fmb 125ccm od loncina bądź zongshena...

Po cichu jeszcze sie zastanawiam nad yx 140ccm. Pytanie tylko o wibracje - są jakieś specjalnie mocniejsze od 125tki?

Tak wiem że to motorower, ale dałem za niego grosze i te 1000 zł maksymalnie moge w niego włożyć.
I tak w przyszłym sezonie chce gs500 kupić, a benzerek będzie sobie stał w domu. A to ojciec na rybki pojedzie, a może
młody A1 zrobi to go przerejestruje na motocykl 125 ;)

Awatar użytkownika
rafal168
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 201
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Lokalizacja: MakĂłw Mazowiecki
Pojazd: Honda NSR 125

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: rafal168 » pn 03 paź, 2016

Ja mam silnik yx 140 w moim gb. Wibracje są troszkę większe niż w 125, ale przelatałem już na nim 5kkm i jest w porządku.

Awatar użytkownika
Asiasty
Majster
Majster
Posty: 109
Rejestracja: pn 06 sie, 2018
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd: Zipp Pro 50 GT

Re: GB street - wytrzymałość ramy

Postautor: Asiasty » sob 01 wrz, 2018

speeder pisze:ktoś wsadził nawet r2 do takiego motoroweru, 250ccm. Ale to glupota. 125 powinien zniesc lekko. Cała rzesza ludzi tak robi i ganiają aż miło. Ale w mojej opinii to niezbyt rozsądne. Wg maksem jest dobre 88ccm i te jakieś 6KM .


Był film na youtubie, ze zipp neken się złamał na fabrycznym 50cc. Odpadła głowka ramy.



Wróć do „Mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl