• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Honda Concerto

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Honda Concerto

Postautor: choinka » sob 22 wrz, 2012

Siemanko ;D

No więc tak panowie w końcu by wypadało się pochwalić autkiem :)
Jest ono w rodzinie od po najmniej 10lat. Najpierw miał ją mój dziadek już ś.p. później rodzice a teraz czas na mniej. Jako że to japoński silnik to jeszcze pochodzi troszkę, wiadome co było w nim robione, nie bity, teraz zacząłem go dopieszczać blacharsko :)
Na samym początku dostała ode mnie komplet alusków :)
Obrazek
Niestety jak na razie tylko jedno zdjęcie ;/ ale nie było okazji żeby zrobić więcej i ładniejszych za dnia. Kupiłem komplet kół na przełomie lipca i sierpnia. Przyszły akurat jak byłem na wakacjach więc cały chodziłem żeby w końcu założyć i zobaczyć je :) Właśnie były takie jakie chciałem ;D Ciemne środki, tutaj akurat taki grafit :) wieloramienne, i do tego rant :D
Następnym celem są poprawki blacharsko-lakiernicze. Najpierw miesiąc stało u blacharza. Tak to jest jak się robi po znajomości ;/
Najpierw zdjęcia przed spawaniem:
Obrazek
Obrazek
Miały byś tylko nadkola i reperaturki na progi z tyłu i z lewej strony na środku do wstawienia łatki. Jak się okazało niestety lewy próg był do wymiany ;/ Zamówiłem na allegro i przyszedł taki że trzeba było praktycznie całego przeklepać ;/ Gówniane zamienniki ;/ Niestety zdjęć ze spawanie prawej strony i progu nie mam ;/ Za spawanie całości zapłaciłem 120zł więc nie ma tragedii ;D Ogólnie liczy się 100zł za samo wstawienie progu więc była na prawdę taniość :)
Obrazek
Obrazek
Ze szpachlowania też żadnych zdjęć nie mam ;/ Od razu we farbie podkładowej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i już w bazie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Została by mi druga strona do przeszpachlowania lekkiego, podkład, baza i tyle na blacharkę.
Mam w planach też założenie gleby. Trochę ciężko z częściami do tego modelu w Polsce na zawieszenie ;/ Najtańszy zestaw sprężyn obniżających to 400zł z przesyłką, i to tylko -40mm ;/ To mnie niestety nie zadowoli ;/ Stoczył bym amortyzatory trochę ale mi szkoda oryginalnych Hondy ;/ bo jeszcze od nowości nie zmieniane a pracują jak marzenie. Mam plan obkleić folią tylne światła. Na przód dać soczewki, angel eyes tylko że to kolejne 600zł bez homologacji na europę :P Układ wydechowy chciałbym kolektor 4-2-1 wywalić kata i zamiast niego imitację dać przelotową, i końcowy tłumik w przelot. Środkowy też by się przydało zmienić bo już przepuszcza ;/
Silnik to d15b2 czyli 1,5l 90KM zasilany jednopunktowym wtryskiem dpfi. Plany są na pełny wtrysk mpfi tylko to też na to trzeba mieć czas i chęci. Najpierw robię glebę.
Audio to jak na razie oryginalne głośniki z przodu, oryginalne radio Hondy firmy blaupunkt.
Plany są też co do audio :) Nie ma co w aucie musi dawać basem ;D Jeszcze się zastanawiam nad konkretami, mam do kupienia tubę co ładnie gra, z wbudowanym wzmacniaczem za 150zł, tylko właśnie chciałbym zabudować bagażnik głośnikami. Na początek zrobić budę na którą już mam koncept, do tego jeden głośnik z boku, i po prawej stronie wzmacniacz. Później jak będzie więcej kasy wzmacniacz pójdzie na górę skrzyni a w miejsce wzmaka pójdzie drugi taki sam głośnik.
Przebieg chyba 140 000km, na pewno nie więcej niż 150 000km. Jeszcze w międzyczasie trzeba zrobić wymianę oleju i filtru oleju. Do tego kpl rozrządu tzn, pasek, rolki, i pompa wody.
Przypomni mi się jeszcze to dopiszę :)
Troszkę się rozpisałem ale jako to pierwszy samochód i wkładam w niego bardzo dużo serca to ma był ładniusi :)


Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2531
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Honda Concerto

Postautor: Lukas995 » sob 22 wrz, 2012

Nie lepiej zrobić swapa na H22A <lol>

Z tego co tutaj piszesz to fajne przeróbki chcesz zrobić :D

Z jakiego roku ta hunnda ? :)
Na pierwsze autko też by mi się przydała honda tylko że civic 6gen :D

Powodzenia ;)
Ostatnio zmieniony sob 22 wrz, 2012 przez Lukas995, łącznie zmieniany 1 raz.

adrol

Re: Honda Concerto

Postautor: adrol » sob 22 wrz, 2012

Jaka waga tego cacka, bo oryginalny silnik coś mi tu nie pasuje.
To audio troszkę słabo tuba by starczyła. Dużo pomysłów można znaleźć na JDM option, ale czasami nie wstawiaj tam swojego projektu.
Ja osobiście wolałbym civic'a 5 gen, albo corolle ae92 gti, ewentualnie mr2 aw11 na 1gze :D

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Honda Concerto

Postautor: michau_ek » sob 22 wrz, 2012

to ja już teraz czekam na zdjęcia całego odpicowanego autka :P

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Honda Concerto

Postautor: to&owo » sob 22 wrz, 2012

widziałem ją już wcześniej xD
dobry bounce car xD


Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Honda Concerto

Postautor: Prelude » sob 22 wrz, 2012

Ja tam bardzo lubię te hondy z lat 90-tych, czuć ten klimat :D Rób pod siebie i śmigaj nią jak najdłużej :)
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2012 przez Prelude, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1750
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Honda Concerto

Postautor: Bumek » sob 22 wrz, 2012

ostro sie za nia bierzesz :) bedziesz cala malowal, tak? ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Honda Concerto

Postautor: choinka » ndz 23 wrz, 2012

Patrzcie zapomniałem roku podać ;/ 1995r.
adrol, Waga pojazdu to 1035kg. To jest najsłabszy silnik jaki szedł w niej. Nie jestem pewien co do 1,4 czy szło ale powątpiewam.
Lukas16, chciałem dawać głowicę od 1,6 dohc v-tec ale to nie na moje pieniądze na tą chwile :P A modzone koniki są zawsze mocniejsze. ;D
bumek, nie maluje całej tylko próg, nadkole lewe i prawą ćwiartkę z tyłu. Gabriel172, no a jak ;D
speeder, no ale wypadało się pochwalić i ze zdjęciami :P

adrol

Re: Honda Concerto

Postautor: adrol » ndz 23 wrz, 2012

Nie tak źle z wagą, ale gwint, dobra opona i 140km powinno robić swoje, jeszcze troszkę można polecieć z wagą i jest miodzio. ;p

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Honda Concerto

Postautor: choinka » ndz 23 wrz, 2012

adrol, Jak mi pomożesz znaleźć gwint do tego do pomyślimy :P Opony przód to 195/50r15 a tył 205/50r15. A 140KM skąd się Tobie wzięło? :P

adrol

Re: Honda Concerto

Postautor: adrol » ndz 23 wrz, 2012

Nie chodzi mi o rozmiar opon tylko mieszankę/bieżnik.
Z tą mocą to tak trochę z senstymentu, bo miałem przyjemność jazdy corollą gti 1.6 140km, przy wadze 900kg jeździło to nieziemsko, koleś sam zrobił zawias z kitu do ae86 (japoni dorwał wyszła go ta operacja około 2tys. do tego semislick i oz superturismo) teraz sam szukam ciekawego egzemplarza ae92, ale wszystkie wyglądają jak śmietniki, albo na miejscu okazuje się, że zamiast 4age jak mówił właściciel siedzi efe, albo fe :(.
Oczywiście większa moc z jakimś kompresorem jak najmilej widziana, a concerto w stylu jdm czy hellaflush mmm :D
Wydech rób tak Baran 4-2-1, i przelot 2" :P

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Honda Concerto

Postautor: choinka » ndz 23 wrz, 2012

140KM z 1.5 ciężko wyciągnąć bez żadnych turbin czy kompresorów :P I tak duża gleba nie jest mile widziana na naszych drogach ;D
Ja niestety mam ograniczone pieniądze ;/ Z wypłat uczniowskich ciężko coś uzbierać ;/ Będę robił wszystko pomału do przodu.
Powodzenia w poszukiwaniach ;D

adrol

Re: Honda Concerto

Postautor: adrol » pn 24 wrz, 2012

dzięki :).
No w Hondzie to bym się nei bawił w tym silniku tylko poszukał czegoś z crx czy d16a2 itp.
Taki znajomy jeździ jettą na konkretnej glebie i nie ma nigdzie problemu, a jeździ praktycznie tylko po 3 mieście i czasami jakiś wypad w polskę.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Honda Concerto

Postautor: choinka » pn 24 wrz, 2012

Będę swapa robił jak zarżnę ten silnik :P Ale to od razu na d16 dohc v-tec nie pamiętam oznaczenia silnika teraz ;/
A z tego silnika co teraz mam mogę wyciągnąć 105-110KM bez większych przeróbek, tylko swap na pełny wtrysk i założyć wałek rozrządu od 1.6 sohc i już dostanie mocy :)
Co do gleby to kolega ma Mercedesa 190 zglebowanego i przód wisi 5cm nad ziemią i wszędzie praktycznie haczy :P

adrol

Re: Honda Concerto

Postautor: adrol » pn 24 wrz, 2012

Zależy jeszcze jak się jeździ ;).
No wałek i pełny wtrysk powinny podnieść moc, jeszcze jakiś zimny dolot, lżejszy zamach i by było elegancko ;).
d16a2 bodajże ma 160KM, więc się już nieźle odpycha, znajomy ma crx del sol z tym silnikiem, poezja :D



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl