• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Peugeot 607 2.7HDI

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » pt 18 lis, 2016

Suzi się znudziło, rozstałem się z narzeczoną, więc trzeba było kupić coś na co można tracić pieniądze.
Obrazek
Więc wysłużone suzi i nowy kolega.
Rok 2006
2.7HDI, odcięty egr i dpf 230km 520Nm
6 biegowy tiptronic

Ponieważ autko posiada wszystko co można sobie wymarzyć, można w nim tylko naprawiać, a generalnie nie bardzo jest co, bo wbrew opinii francuza nie sprawia poważnych probolemów. Na teraz, podstawa przy nowym aucie, niestety przez pracę zrobiłem nim już z 4500, ale czas to zrobić.
Rozrząd z pompą wody, olej, filtry.
Obrazek
I w sumie większa część mojej kolekcji kosmetyków do aut, polecam firmę, wszystko "made in poland" sensowne ceny i przyzwoita jakość.
Obrazek
She's not girl, she's so bad.
She's the best ride I ever had.
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: to&owo » pt 18 lis, 2016

Dużo pije te 2.7l ? Nie chodzi mi ekonomie, tylko ciekawość, nie spotkalem takiego silnika jeszcze.

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » pt 18 lis, 2016

Pije sensownie, seryjnie niby 8.5 średnie, ja kupiłem już po modach, miał nabite na kompie 7.4, moja jazda daje 7.6, bez szczególnej oszczędności. Silnik to francuzy, jaguar, ford i jeszcze jakieś inne. Zasilanie simens, bi turbo od garreta, skrzynia Aisin (made in japan) na systemie porsche, czyli prawdziwy tiptronic. Aluminiowo żeliwny, lekki jak na diesla v6, trochę ponad 200kg.
A gaz w dechę wciska w fotel, moment obrotowy robi swoje przy wyprzedzaniu, nawet przy masie na sucho ponad 1800kg
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: to&owo » sob 19 lis, 2016

Wychodzi na to, że to bardzo ciekawa jednostka.

Awatar użytkownika
gitrojt
Posty: 3
Rejestracja: pt 25 lis, 2016
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Honda

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: gitrojt » wt 29 lis, 2016

Bardzo ładny Peżocik.. :D


Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Prelude » ndz 25 gru, 2016

Również polecam Shiny garage, krajowe, hi endowe produkty w dobrych cenach. Jedyne co mnie irytuje to jak morning dew ciągnie kurz :/

Awatar użytkownika
King
Posty: 4
Rejestracja: wt 03 sty, 2017
Lokalizacja: Głogów
Pojazd: CBR

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: King » pn 09 sty, 2017

Wizualnie świetnie się prezentuje. Niezły zestaw kosmetyków :D Peugeot widać trafił w dobre ręce i będzie pielęgnowany

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » wt 07 lut, 2017

Prelude pisze:Również polecam Shiny garage, krajowe, hi endowe produkty w dobrych cenach. Jedyne co mnie irytuje to jak morning dew ciągnie kurz :/

Akurat tego jeszcze nie używałem, nadwozie na zimę pokryte Finish Kare Hi Temp Wax, podobno kosmicznie trwały, przy okazji dobry na felgi, bo nie boi się ciepła. A po myciu poporawki Sonax "wosk na mokro".
Co do ich produktów, bardziej mnie drażni że są mocno perfumowane, po zrobieniu środka mieszanka doprowadzająca do mdłości, plastiki zapach gumiy balonowej, dywaniki i podsufitka truskawkowe, fotele o zapachu skóry, a szyby jabłkowe. Przez kilka dni było ciężko ;p
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Prelude » ndz 19 lut, 2017

Stefcio997 pisze:Co do ich produktów, bardziej mnie drażni że są mocno perfumowane, po zrobieniu środka mieszanka doprowadzająca do mdłości, plastiki zapach gumiy balonowej, dywaniki i podsufitka truskawkowe, fotele o zapachu skóry, a szyby jabłkowe. Przez kilka dni było ciężko ;p


Mi zapach zdecydowanie umila pracę, jednak fakt, że we wnętrzu korzystając z kilku wyjdzie trochę multiwitamina :D

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » pn 20 lut, 2017

Więc, odwiedziłem szrot, nabyłem kilka drobiazgów, jak zderzak tył (porysowany był od zakupu), przyciski do wnętrza, gała biegów i co najważniejsze komplet kół na lato. ;)
Najgorszy z nich przed/ w trakcie:
Obrazek
i po:
Obrazek
I fele w promocji (650zł z gumami):
Obrazek
Do stanu idealnego muszę jeszcze wyciągnąć próg bo niestety ma lekką wgniotkę i panel obsługi skrzyni biegów, bo niedziała przycisk trybu sport.
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: to&owo » pn 20 lut, 2017

felgi brzydkie moim zdaniem :P ale stan ładny. W ogóle podoba mi się ten samochód.

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » pn 20 lut, 2017

speeder pisze:felgi brzydkie moim zdaniem :P ale stan ładny. W ogóle podoba mi się ten samochód.

No skusiłem się na stan i cenę, plan był założyć takie cudo:
Obrazek
Obrazek
Sam je ściągałem w auta w tym samym kolorze co moje i wyglądało to nie źle, chociaż te zimowe bardziej mi się podobają. Spróbuję je odsprzedać w cenie takich 18" i jeszcze na lato sprawić sobie te planowane
Jak Ci się podoba to bierz, zdecydowanie lepszy niż się wydaje, 0-100 na głowę nie bije (seria 8.6s), ale elastyczność powala, przynajmniej u mnie po modach. Bmw 530d, audi A6 3.0tdi czy mercedes E320 (porównywalne roczniki) wymiękają na prostej. Na zakrętach już trochę niestety siada, ale jak na francuza, dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu (regulowana twardość) na prawdę daje rade. Hamowanie proporcjonalne do przyśpieszenia, tarcze 330mm przód, opcja 4tłoczkowe zaciski brembo.
Wyposażone są na prawdę dobrze, nie robi wrażenia jak niemiec, ale jak na swoją cenę, szał. Przyzwoity model kupisz poniżej 20 koła, o koknurencji poniżej 40 w takim stanie zapomnij.
Jeszcze edit, BMW 530 rzadko mieści się w 10l, a ten 200km po mieście + 500km trasy, z czego 100 po autostradzie na pełnym gazie(150-200), a reszta 110-130 średnie spalanie 7,8
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: to&owo » pn 20 lut, 2017

co raz więcej osób chwali francuskie auta :P chyba awaryjność to powoli legenda :)

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Peugeot 607 2.7HDI

Postautor: Stefcio997 » wt 21 lut, 2017

speeder pisze:co raz więcej osób chwali francuskie auta :P chyba awaryjność to powoli legenda :)

Prawdę mówiąc poza królową lawet (nie licząc wersji 2.0t) i silnikiem 1.5dci nigdy nie było tragedii. Też mam kilka dziwnych usterek elektroniki, ale nic poważnego, jak to mówią typowy peugeot. Dobrym przykłądem jest zaniżanie temperatury przez termometr, zawsze 5-7 stopni mniej pokazuje niż jest, w każdym peugocie jakiego na oczy widziałem i gadałęm z właścicielem. A reszta, przez wysokie wyposażenie jest co się psuć i właściciele niemców z takimi systemami wcale mniej nie narzekają, po prostu tu jest zapchane elektroniki. Siada mi na przykład "follow me home" - doświetlanie, po wyjściu z auta oświetla Ci ono drogę do domu, po wyłączeniu systemu część wciąż świeci. Czasem nie chcą się otworzyć lusterka. Sterowanie głosem (!!!) czasem samo się włącza przy ruszaniu manetką kierunków. Poza tym auto przełomowe, innowacyjne i nowoczesne. Najlżejszy do tej pory 6cylindrowy diesel jaki kiedykolwiek wyprodukowano, pierwszy seryjny diesel bi turbo, najbardziej zaawansowana skrzynia automatyczna bez wielosprzęgła, systemy wsparcia kierowcy jakimi bmw chwali się dopiero w najnowszej 5-tce, stąd głupie błędy.

Ale nie o tym miało być, wpadłem na pomysł, który nie wiem czy uda mi się zrealizować, chcę mieć w nim widoczny wydech, nadać mu trochę bardziej sportowego charakteru, bo jest dla mnie zdecydowanie zbyt luksusowy, przez co miałki, nie licząc tego jak on jeździ, czuję się za kierownicą jakbym miał z 40 lat.
I tu pytanie, czy znacie jakiekolwiek auto, które ma malutka osłonę na zderzaku przy wydechu? Taką którą udałoby się wkomponować w takie auto?
Obrazek
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl