• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Toledo II

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Toledo II

Postautor: Dominxd » ndz 21 lut, 2016

Witam wszystkich :D Przyszła pora pochwalić się swoim wozidłem na forum :D Jak niektórzy wiedzą albo i nie, od zawsze byłem zwolennikiem japońskiej motoryzacji, nie dziwne więc że chciałem aby moje pierwsze auto było oczywiście japońskie, jednak wyszło zupełnie inaczej :D Ponieważ pierwszym moim japończykiem miała być skatowana Toyota Yaris, zaczęły się poszukiwania auta ,za które można by było ewentualnie ją zamienić. Niestety fajnych aut które by mnie interesowały, w moim regionie jest jak na lekarstwo, trafił się natomiast ciekawy Seat w znajomym komisie... .
Nie omieszkam też wspomnieć ,że w moim życiu był moment kiedy to właśnie twierdziłem że na pierwsze auto chcę mieć Toledo II w charakterystycznym niebieskim kolorze, i choć po pewnym czasie moje zainteresowanie tym modelem znacznie zmalało los wywinął mi taki numer, a znajomi śmieją się że po prostu wykrakałem sobie ten samochód :D Dobra, teraz trochę konkretów;
Auto posiadam od 5 stycznia 2016 (taki spóźniony prezent na 18 :P ). Rok produkcji 2003, sprowadzone z Holandii, silnik 1,6 16V 105KM, na początku zmartwiło mnie trochę wyposażenie no ale cóż, nie można mieć wszystkiego na raz :) mam manualną klimę, elektryczne przednie szyby i kilka innych pierdół. Radio Pioneer z całkiem niezłymi głośnikami, chyba Sony, jakieś wysokotnowce doczepione na tylnych drzwiach i wyprowadzona instalacja pod suba do bagażnika (na razie nieczynna) . Auto malutkimi kroczkami robię pod siebie, ogarnąłem kierownicę i mieszek od biegów z małym akcentem nawiązującym do koloru nadwozia. Poza tym zostało też zadbane od strony technicznej (m.in. nowy rozrząd). Po sprzedaży Junaka planowałem montaż LPG, jednak z tym na razie nie ma pośpiechu bo i Junak stoi w garażu a i rozważam jeszcze zmianę auta :) Póki co, oglądajcie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozpisałem się jak zawsze, no ale cóż, tak już mam :D


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Toledo II

Postautor: to&owo » ndz 21 lut, 2016

kolor masakra xD
ale kolor to ostatnia rzecz na jaką zwracam uwagę w aucie :P kolejna osoba się przesiadła na samochód :)
swego czasu woziłem się takim z kolegą (ten silnik) i auto było naprawdę solidnie wykonane.

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Toledo II

Postautor: Prelude » pn 22 lut, 2016

Kolor nie straszny, sam wolałbym coś takiego, ale musiałem kupić coś z malutkim spalaniem lpg na dojazdy :(

Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Toledo II

Postautor: Latos » pn 22 lut, 2016

Szwagier ma leona jedynkę, całkiem fajne autko, miejsca może wiele nie ma ale ogólnie robi całkiem dobre wrażenie :D jak się jeździ z tym silnikiem?

Awatar użytkownika
LukMoto
Moderator
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: pn 17 sty, 2011
Lokalizacja: Zabrze (ÂŚL)

Re: Toledo II

Postautor: LukMoto » pt 26 lut, 2016

Nienawidzę wieśwagenowych wnętrz ale sam design zewnętrzny seata bardzo szanuję :)
Silnik dobry, autko tanie w naprawach myślę, że dobry będzie :D Oby służył.
Romet 50T-1(2007-2010) -> Benzer Texas 72(2010-2012) -> Barton Fighter 110(2013-2015)
->
Toyota Avensis T22(2015-?) -> Toyota Corolla E11(2016-2016) -> Audi A3 8L(2016-?) -> ?


Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Re: Toledo II

Postautor: Dominxd » ndz 13 mar, 2016

speeder Prelude przyznam że dziwią mnie wasze uwagi co do koloru bo sam zawsze dosłownie chorowałem na ten kolor i również znajomi mówią że toledo najlepiej wygląda w tym kolorze :D no ale cóż, są gusta i guściki :)
Latos na brak miejsca jakoś specjalnie nie narzekam, jedynie z tyłu jest trochę mało miejsca na nogi ale ja tam nie siedzę przecież :D bagażnik za to jest bardzo duży :P co do silnika, kiedyś nawet nie chciałem patrzeć na 1,6 minimum dla mnie było gołe 1,8 natomiast 1,8t idealne. Ale ostatecznie nie jest źle, jest to 16v więc lepiej jedzie niż te zwykłe 1,6 SR. Ładnie się zbiera, 150 czy 160 z 4 osobami na pokładzie nie robi dla niego większego problemu, ojczulek jechał już nawet 180 :D wiadomo że nie jest to jakaś rakieta, ale na razie zdecydowanie wystarcza, jedynie spalanie mogłoby być odrobinę mniejsze :)
LukMoto też patrzyłem na to wnętrze z przymrużeniem oka, ale okazało się dość przyjemne, deska rozdzielcza jest żywcem wyrwana z Audi A3 więc jak na grupę VAG to jest już wyższa półka , w pospolitym golfie IV jest znacznie gorzej :P

a tu fotka ze spotkania z kędziorem96 i tomkiem96 z naszego forum :D
Obrazek

Awatar użytkownika
LukMoto
Moderator
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: pn 17 sty, 2011
Lokalizacja: Zabrze (ÂŚL)

Re: Toledo II

Postautor: LukMoto » pn 14 mar, 2016

No środkowa konsola mnie odstrasza mocno, ale jak mówisz że materiałowo całkiem blisko do A3 a dalej od Golfa IV to Ci wierzę bo Ty obcujesz z tym autem :D
Romet 50T-1(2007-2010) -> Benzer Texas 72(2010-2012) -> Barton Fighter 110(2013-2015)
->
Toyota Avensis T22(2015-?) -> Toyota Corolla E11(2016-2016) -> Audi A3 8L(2016-?) -> ?

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Toledo II

Postautor: to&owo » pn 14 mar, 2016

fajnie, ze ludzie z forum robia jeszcze spoty :)

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Re: Toledo II

Postautor: Dominxd » sob 14 maja, 2016

puk puk :D
kilka wiosennych ujęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sumie nic ciekawego się nie wydarzyło, niecały tydzień temu rozstałem się z Tolkiem. Było sporo planów, miało być LPG, sprzedałem już nawet Junaka, jednak uznałem że nie jest to samochód warty aż takiej inwestycji a dalsza jazda na benzynie w ogóle nie wchodziła w grę ( przez nieco ponad 5 miesięcy utopiłem w paliwie pół instalacji lpg) W międzyczasie podjąłem się próby przyciemnienia szyb, co widzicie na tylnych drzwiach na jednym zdjęciu, niestety nic z tego nie wyszło. Jeżeli chodzi o moją opinię o Toledo to mam mieszane uczucia, auto wizualnie bardzo ładne, wygodne w jeździe i dość dynamiczne-pomimo 1,6 pod maską nigdy nie narzekałem na brak mocy w tym aucie, jednak posiada też kilka fabrycznych niedoróbek które są jak dla mnie sporym minusem, ogólnie polecam ten samochód, jednak w wersji diesla albo z instalacją lpg. Tolka popchnąłem w rozliczeniu za inne auto, jeżeli znajdę trochę czasu to może założę temat :)
Pozdrawiam :)

feissek
Posty: 8
Rejestracja: czw 22 wrz, 2016
Pojazd: Suzuki

Re: Toledo II

Postautor: feissek » śr 28 wrz, 2016

Pochwal się nowym nabytkiem. Co tam kupiłeś?



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl