• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Nie odpala na ciepłym

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Nie odpala na ciepłym

Postautor: Daniel557 » sob 04 kwie, 2015

Czołem Pany, mam pierwsze problemy z moją Astrą. Chodzi o to, że jak postoi całą noc odpala elegancko, fajnie się zbiera i wgl, przejadę kawałek że się zagrzeje, wyłącze ją i juz du** z odpalenia, albo holowanie albo stoi całą noc i do domu mogę ją odstawić. Wymieniliśmy świece, filtr paliwa a problem pozostaje. Dziwne jest też to, że na ciepłym kanałami nie podaje paliwa do silnika a na zimnym już pali elegancko. Podpinaliśmy do kompa, wymienilismy co pisałem wyżej i niby mamy zaślepić ten zawód EGR czy jak on się nazywa bo jest w sumie zbędny. Tego jeszcze nie zrobilismy ale nawet po odpięciu go od kostki gówno dawało. Silnik to 1,4 16v EcoTec, jakby ktoś się znał trochę byłbym bardzo wdzięczny :]


Awatar użytkownika
trol266
Majster
Majster
Posty: 79
Rejestracja: ndz 10 cze, 2012
Lokalizacja: Koszalin/Skwierzynka

Re: Nie odpala na ciepłym

Postautor: trol266 » ndz 05 kwie, 2015

Może jakieś konkretne informacje?
Pompa paliwa chodzi na ciepłym podczas kręcenia rozrusznikiem?
Może przekaźnik świruje, to sie czasem zdarza.
egr raczej bez związku, ale warto zaślepić bo to jest zbedne do prawidlowej pracy silnika.
Dochodzi napiecie do listwy wtryskowej? To są podstawowe rzeczy do zbadania, multimetr w łapę i badać.

Ja jednak w tej sytuacji zaczął bym od czegoś zupełnie innego.
Może być to uszkodzenie czujnika halla (dla mugoli-położenia wału), on w sytuacji gdy jest uszkodzony reaguje w ten sposób na temperaturę. Podczas gdy jest w zimnym otoczeniu ostatkiem sił sobie działa, a po nagrzaniu zapomnij że da się z nim współpracować.

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Nie odpala na ciepłym

Postautor: Daniel557 » ndz 05 kwie, 2015

trol266, generalnie po nocnym grzebaniu w internecie wychodzi na to że winowajcą jest czujnik położenia wału. Na dniach go wyciągniemy i sprawdzimy, mam nadzieję że to tylko to.

Awatar użytkownika
trol266
Majster
Majster
Posty: 79
Rejestracja: ndz 10 cze, 2012
Lokalizacja: Koszalin/Skwierzynka

Re: Nie odpala na ciepłym

Postautor: trol266 » ndz 12 kwie, 2015

No i... ?

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Nie odpala na ciepłym

Postautor: Daniel557 » ndz 19 kwie, 2015

Jesli jeszcze jesteś zainteresowany to jutro holujemy auto do mechanika, stwierdził że prawdopodobnie pompa paliwa siadła, swoją droga już całkiem przestał odpalać.
EDIT:
Pompa paliwa była winowajcą jak się okazało
Ostatnio zmieniony śr 22 kwie, 2015 przez Daniel557, łącznie zmieniany 1 raz.


koala
Uczeń
Uczeń
Posty: 20
Rejestracja: pt 20 lut, 2015
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie odpala na ciepłym

Postautor: koala » śr 27 kwie, 2016

Dlatego moim zdaniem ważna jest dobra diagnostyka silnika i w ogóle przeglądy, bo one moga wyłapać, że coś się dzieje. I nie chodzi o te coroczne na stacji diagnostycznej, ale w swoim serwisie raz na jakiś czas. Ja na przykład zawsze jeżdzę do Zabrza http://www.serwistoyoty.pl/przeglad i u mnie się to sprawdza



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl