• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Badanie techniczne po nowemu?

Awatar użytkownika
Billy Corgan
Specjalista
Specjalista
Posty: 240
Rejestracja: wt 10 sty, 2012
Lokalizacja: Centrum
Otrzymał podziękowań: razy

Badanie techniczne po nowemu?

Postautor: Billy Corgan » sob 08 gru, 2018

Hej Pany, bo już zgłupiałem.

Z końcem grudnia mija mi 3 lata od zakupu nowego junaka, więc jestem zobowiązany lecieć na przegląd.
Oczywiście nie mam zamiaru w zimę zapieprzać na stację diagnostyczną, z resztą moto już zimuje, na przegląd pojadę jak zacznę sezon nie wiem może kwiecien-maj.
Czyli 4-5 miesięcy po terminie. Naczytałem się że teraz za to dowalają kary finansowe i wysyłają do jakichs specjalnych rządowych stacji diagnostycznych???
Co tu się porobiło, internet aż huczy od takich głupawych newsów (fake newsów?)

A po drugie primo, również wyczytałem że w motorowerach sprawdzają teraz wszystkie elementy, że niby czy że ktoś tuningu nie zrobił, stożka nie zmontował? zawirowywacza nie wywalił? WTF czy coś się zmieniło?
Mało tego piszą nawet że w motorowerach sprawdzają czystość spalin.

Jak robiłem badanie s poprzednim moto 4 lata temu, to sprawdzał numer ramy, kierunki, światła, hamulce, klakson i do widzenia.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Badanie techniczne po nowemu?

Postautor: Kuaczozor » sob 08 gru, 2018

Klakson Ci sprawdzali? No to nieźle. Robiłem przegląd dwóch motorowerów we wrześniu bodaj. W dwóch różnych stacjach, nawet w dwóch różnych województwach i nawet nie wszystkie światła mi sprawdzili. Później się jeszcze wyłgałem od zaklejonych czarną folią migaczy.

Powiedzieli, że te przepisy(kary za brak przeglądu) nie weszły jeszcze i że nie zapowiada się, żeby miały wejść w najbliższym czasie. Jak jest teraz konkretnie to nie wiem.
Chociaż już wtedy miało się dać nawet po terminie zrobić na osk, tylko cena x2, czy coś w ten deseń.

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Badanie techniczne po nowemu?

Postautor: grzejnik777 » sob 08 gru, 2018

Kar za zwlekanie z bt jeszcze nie wprowadzono



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron