• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet R150 Chopper

waldi0880
Amator
Amator
Posty: 9
Rejestracja: śr 01 sie, 2012
Lokalizacja: Rybnik

Romet R150 Chopper

Postautor: waldi0880 » czw 03 wrz, 2015

Siemka.
Jestem posiadaczem Rometa R150. Od paru dni mam z nim problem. Czyściłem w nim gaźnik i musiałem wymienić pływak. Odpala bez problemu na ciepłym jak i na zimnym. I na wolnych obrotach też fajnie działa. Tylko w czasie jazdy dusi go, szarpie, zamula i gaśnie. Kręciłem śrubką od mieszanki już chyba wszystkie obroty i nic. Nie wiem ile ma być obrotów dokładnie. Nie posiadam żadnych danych tego silnika. Jakie mają być luzy na zaworach. Gdzie są cechy by sprawdzić zapłon. Jaka ma być kompresja Itd. No i po co jet ta druga świeca skoro to silnik jednocylindrowy ?


lukaszw103
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 937
Rejestracja: sob 16 cze, 2012
Lokalizacja: Boksyce

Re: Romet R150 Chopper

Postautor: lukaszw103 » ndz 13 wrz, 2015

W tym silniku druga świeca jest tak samo potrzebna jak podwójna rura wydechowa :D Jest tylko dla picu , chociaż świetnie ten patent sprawdza sie jako zapasowa świeca . Iż jest to pojemność 150, tak wiec jeżeli nie możesz znaleźć luzów zaworowych to ustaw 0,1mm na ssący oraz 0,14mm na wydech. Gaźnika nikt ci nie powie jak ustawić możesz tylko próbować "na wyczucie". Zapłonu nie przestawisz więć nie ma sensu go 'sprawdzać", jedynie to możesz sie pobawić w podmianę cewki, na pewno koniecznie sprawdź kabel WM ,swiece i fajke , ponieważ to ich uszkodzenie powoduje takie "zamieszanie" że na wolnych chodzi dobrze a na wyższych gaśnie, faluje , prycha , kicha itd.


Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron