• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet "Padaka" Zetka 50cc

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
Maciek
Weteran
Weteran
Posty: 467
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: KÂłodzko

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Maciek » sob 08 gru, 2012

Powodzenia w pracach, daj fotki bo ni ma co oceniać. ;)
Obrazek


Kr3eciK
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: pn 07 maja, 2012
Lokalizacja: Rybnik

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Kr3eciK » sob 08 gru, 2012

Jutro się postaram wrzucić fotki. A jeśli chodzi o bak to jest wgniecenie i jest cały porysowany. Oddam to do speca i zrobi z tego nówkę ;)

PS. Rodzice mi nie dają na paliwo xD
Ostatnio zmieniony sob 08 gru, 2012 przez Kr3eciK, łącznie zmieniany 1 raz.

Kr3eciK
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: pn 07 maja, 2012
Lokalizacja: Rybnik

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Kr3eciK » czw 25 kwie, 2013

osiadam ja od 537 dni i 23 godzin i przechałem nią 10000 km.

Ogólnie rzecz mówiąc, jest dobrze, prócz nie działających podświetleń zegarów, rozwalonego wkrętu lampy przedniej, małego wgniecenia, do którego zdążyłem się przyzwyczaić, wypadających biegów, tego, że ciągle wszystko się rozregulowuje ( czy jakoś tak xd), paru rys na baku błotniku, i plastikach z tyłu, piszczącym hamulcu, coraz gorszego stanu wizualnego wydechu(rdza!!!), oraz wibracji. Zastanawiam się tylko, co będzie za niedługo z silnikiem, i innymi podzespołami, bo nie jestem niedzielnym kierowcą, Zetki używam praktycznie codziennie, czy to do szkoły, do zapierdalania, do latania po winklach(fajnie się wykłada, jest FUN!), lasach, błotach, polach, deszczach, burzach, upałach, i nocach, do stuntu, palenia laczka, na asfalcie i szutrach, oraz do Skakania. Nabije jeszcze z 5 k, i zmieniam sprzęta, bo te 3 kuce, mi się już znudziły.

Od czasu awarii simeringa, zepsułem jedną rzecz, a druga sama sie popsuła xD, NAPINACZ LAŃCUCHA, i ŻARÓWKA z tyłu, więc nie jest tak źle
Ostatnio zmieniony pt 09 sie, 2013 przez Kr3eciK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żaba
Weteran
Weteran
Posty: 617
Rejestracja: wt 05 lip, 2011
Lokalizacja: Sanok

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Żaba » pt 26 kwie, 2013

Widać zetka się trzyma i da się tym jeździć le polecił bym ci przed sprzedażą ją dopieścić na max :)
Obrazek

Kr3eciK
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: pn 07 maja, 2012
Lokalizacja: Rybnik

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Kr3eciK » pt 26 kwie, 2013

Najprawdopodobniej sprzedam kumplowi, ale jak nie sprzedam, to niewiem, bo w takim stanie jak teraz to napewno nie sprzedam komuś obcemu, po wakacjach będzie nowe moto, a po nowym moto zbieram na prawko A1 ;d, po A1 może nazbieram troche hajsu, i dopieszcze ZK, i sprzedam :D


Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1750
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Bumek » pt 26 kwie, 2013

Żaba pisze:Widać zetka się trzyma i da się tym jeździć le polecił bym ci przed sprzedażą ją dopieścić na max :)

Im więcej w nią włoży, tym więcej straci, taka prawda ;)

Zetka fajna :))

Kr3eciK
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: pn 07 maja, 2012
Lokalizacja: Rybnik

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Kr3eciK » pt 09 sie, 2013

No to mały up'ik.

Zetka ma przejechane na dzień dzisiejszy 14.271 km. Jest już to kompletna padaka, prócz silnika, hamulec tylni zjebany, zegary to już makabra używam tylko do nabijania km, i sprawdzenia poziomu paliwa(chodź to też nie działa tak jak ma działać), wibracje ;d, wszystko trzeszczy i lata xD, spaliły mi się 4 razy żarówki, 3 razy na tyle, jeden raz na przodzie(zakupiłem h4, i jest za mocne), napęd mi się już prawie kończy, zaniedługo nowy olejek, i będzie to chyba ostatni olejek w moim użytkowaniu, tak myśle ;d. Wie ktoś gdzie można kupić sprężyne do hamulca tylniego?, ale wracając do tematu. Lekko kierownica jest skrzywiona, ale da się jeździć. Jak puszczam kierownice, lata mi jak pojebana. Trzeba to będzie wszystko zrobić, jak chce to "coś" sprzedać. Kupie nowe moto, i odrazu zabieram się do zrobienia tego ;d, bo żal mi kasy tera na zetke xD. Czasami to wstyd na mieście jest się pokazać na ZK ;), bo wszystko tak trzeszczy i lata, że du** odstrasza xd. Ogólnie to w moim posiadaniu zetka miała trudno, raz to się w polu zakopała, że nie dało sie jej ruszyć. Urwała mi się szpilka wydechu, to jeździłem na jednej, jak wracałem ze StuntStyle Jastrzebie Zdrój 2013, to mi się urwała druga, i leciałem bez szpilek :D, miałem kupować 72cc, lecz, jakoś po jakimś czasie, kiedy zetka stała pojeździłem sobie trochę, bez szpilek(wiem...), i jedna się w środku odkreciła, jako, że miałem zamówione już takie miedziane, to jedną tam zaaplikowałem, i tak trzyma mi już 1000km, na jednej, zresztą zobaczycie na jednym ze zdjęć ;)(gumowałem, katowałem, wykładałem, i dalej trzyma!), do tego zauważyłem że po przekroczeniu 10000rpm z górki nie ma już mocyyy, tzn. nie ciągnie tylko buczy, czuć to strasznie ;d, wcześniej tak nie było.
Z awarii jeszcze, to musiałem rozbierać prawy karter, tam mi się takie coś od sprzegła rozkręciło, i śruba wypadła i zablokowała koło zębate, że nie szło wgl kopać, i ze startera, zrobiłem to, dałem jakąś inną śrubę, zmieniłem dodatkowo tą uszczelkę, i zakręciłem. Biegi odrazu zaczęły lepiej chodzić, więc jeśli macie problem z biegami , to zalecam zajrzeć do "tego czegoś", takie blaszki, w lewym górnym kącie silnika ;d. Tak sumując wszystko, jeszcze z miesiąc, jak bd dobrze i zetka będzie miała nową koleżankę, będzie to jakieś sm 125 w 4t(lub 2t). Po zakupie, zajmę się zetką, doprowadzę ją do stanu jako takiej używalności, i sprzedam. W planach, po za usunięciami awarii, mam przycięcie błotnika i wrzucenie 72cc, bo nie sprzedam jej z tą "uszkodzoną" głowicą. do góry silnika nawet nie zaglądałem, zawory też nie ruszane od czasu kupna xD. Miałem problemy z gaźnikiem, na miejscu wszędzie grzebałem, przedmuchałem gaźnik, i lipa, dopchałem do domu i to wszystko zrobiłem, przeczyściłem wszystkie zakamarki, sprawdziłem moduł, i był trochę odczepiony o.O. Trochę się rozpisałem, ale czas na fotki.

Obrazek
Obrazek
Z kuzynem, który ma quada, silnik 200cc 4t lc, tak mi mówił
Obrazek
Obrazek
Wylamana szpilka wydechu.
Obrazek
Mały spot ze znajomymi.
Obrazek
Fotka z marca/kwietnia 2013r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


PS. Poprawiłem niektóre posty w moim temacie z mojej strony, bo nie mogłem na nie patrzeć -.-, reszty mi się nie chciało.
Ostatnio zmieniony pt 09 sie, 2013 przez Kr3eciK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: Prelude » pt 09 sie, 2013

jak dbasz tak masz :D

Awatar użytkownika
kamil13367
Weteran
Weteran
Posty: 325
Rejestracja: pn 25 lut, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: kamil13367 » pt 09 sie, 2013

No masz tego sporo do zrobienia:P. Ale nie jest tak źle :) LwG!

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Romet "Padaka" Zetka 50cc

Postautor: michau_ek » sob 10 sie, 2013

dzień roboty i moto można popchać dalej :]



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl