• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
Shadow143
Weteran
Weteran
Posty: 461
Rejestracja: czw 05 gru, 2013
Lokalizacja: Sochaczew

kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Shadow143 » śr 19 lut, 2014

Witam w moje ręce wpadł sprinter którego kupiłem jakiś miesiąc temu ;) Kupiłem go można powiedzieć że w cenie samego silnika. Był do remontu , poskładania. Mianowicie : pęknięte dolne mocowania silnika , poprzycierane plastiki , tłumik zarysowany , brak świateł krótkich , aku padnięte , oponka tylna łysa , daszek od zegarów posiada pęknięcie , obrotomierz niedziałający , lewy amortyzator raczej wybity bo mocno przecieka. w jednym miejscu lekko bak wgniecony , gaźnik a dokładnie ssanie było zepsute, brak filtra powietrza. Można opisać że jego stan średni lecz postanowiłem go zakupić ponieważ mi się jego wygląd podoba. Zaraz po przywiezieniu go , zabrałem się do prac. Pospawane mocowania dolne i czas na jazdę . Długo się nie najeździłem bo jakiś tydzień po robieniu mocowań podczas powrotu do domu spotkała mnie nie miła niespodzianka. 2,5km od od domu ukręciło górną śrubę , urwało dolne jedno mocowanie. Na szczęście łańcucha nie uszkodziło bo zsunął się z zębatki zdawczej i tylnej z koła. Strach pomyśleć co by było jakby łańcuch wciął by się w tylną zębatkę . Ale mniejsza z tym. Czekało mnie pchanie do domu. Następnego dnia moto wprowadziłem do garażu i zaczęła się rozbiórka. Poprosiłem tatę aby pospawał mi mocowanie. Trochę pracy było ale się udało ;) Postanowiłem zrobić z przodu glebę jakieś 4cm bo był za duży prześwit między kołem ,a przednią owiewką z lampą. Następnie postanowiłem z tatą poszukać świateł krótkich. Zostało to ogarnięte , a przyczyną był to przełącznik który się psuł. Wymieniłem lewe przełączniki na inne z Torosa m50. Za raz po tym zabrałem się za wydech. Wspawałem od skutera cpi popcorna w którym zrobiony był przelot. Teraz sprinter ładnie mruczy na wolnych obrotach i wcale nie jest głośny ;) Dla mnie wciąż za cichy lecz pomruk jest przyjemny dla ucha ;D Na koniec zabrałem się za obotomierz który zrobiłem i ustawienie zaworów. Następnego dnia musiałem pośmigać trochę po wiosce. Prędkość max jaką osiągnął sprinter licznikowo to 80km/h na przełożeniach 16/52 przy nawet dobry przyśpieszeniu . Pewnie licznik oszukuje o jakieś 5km może trochę więcej. Ale jak wyciśnie 70 realne na 50cc to jest dobry wynik moim zdaniem na 4T :) Po jeździe zobaczyłem że mocowanie przy silniku pęka ;/ Pewnie przez to że w tych modelach występują duże drgania które powoduje silnik . Jest to jego duży - bo podczas jazdy przez te drgania słychać wszystkie plastiki xd. Jest to denerwujące. Ale nic , moto zostało wstawione do garażu. Wczoraj Zdjąłem plastiki do klejenia żywicą z matą szklaną i porobiłem wzmocnienia z maty tam gdzie posiadają otwory na śruby. Więc teraz moto czeka na porobienie nowych mocowań silnika (dolnych) i ogarnięcie cieknącego laga.
Plany:
:arrow: silnik 110 lub 125cc pionowy
:arrow: lusterka od jakiegoś ściga
:arrow: nowe malowanie lub oklejenie folią carbon
:arrow: stożek metrakit
:arrow: obcięcie tylnego błotnika (chlapacza) aby był tylko na rejkę
:arrow: oponka tylne nowa
:arrow: spawanie nowych i mocnych mocowań
:arrow: paski na felgi
:arrow: manetki
:arrow: odwrócenie przedniego błotnika
:arrow: naprawa laga
:arrow: gaźnik pz 26
Za pewne plany się zmienią i dojdą nowe pomysły ;)
Od siebie założyłem zębatkę zdawczą 16 (była 15), króciec 19-20mm , gaźnik 19mm , stożek metrakit
Ok łapcie fotki z przed rozbiórki moto już z pospawanym wydechem i glebą ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dzisiaj podziałałem przy moto. Konkretnie :
:arrow: Wymieniłem olej w lagach.
:arrow: Odwróciłem przedni błotnik aby błotko na silnik nie chlapało
:arrow: Wyczyściłem przeciekający lag. Wina po stronie uszczelniacza bo przepuszcza w jednym miejscu lecz dałem trochę silikonu żeby nie ciekło. Jak wpadnie fundusz to się zakupi uszczelniacze.
:arrow: Sprężyny przyciąłem o jakieś 6cm i opuściłem na lagach 4cm ;) Gleba musi być ;D
I o na razie tyle. Do fot nie przykręcałem plastików tylko przymiarka jak będzie się prezentował ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A tutaj stary olej który był w lagach który strasznie śmierdzi xd


Obrazek
toros el clasico > kinroad sprinter 150cc > zipp pro 200 > Derbi GPR 50 R Replica 2004r


Awatar użytkownika
Volumne
Weteran
Weteran
Posty: 542
Rejestracja: pn 25 mar, 2013
Lokalizacja: PorĂŞba

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Volumne » śr 19 lut, 2014

No do ogarnięcia masz dużo rzeczy ale powodzenia
Obrazek

Awatar użytkownika
Device
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: ndz 29 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Device » śr 19 lut, 2014

No moto ładne ale masz trochę do zrobienie. Tylko mi się jedna rzecz nie podoba a mianowicie felgi :E ale to twoje moto :)
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Monster96
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Sandomierz

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Monster96 » śr 19 lut, 2014

Ahhh kocham się w tym moto , najlepsy chinolek z ścigaczy , bardzo mu sie podoba , rób go ładnie , duży silniczek i będzie cudo , Może ciekawe malowanie jakieś :D
Moja Honda Szybsza niÂż wyglÂąda !

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: ReallY » śr 19 lut, 2014

Device, Jak by wypolerował te felgi albo lepiej pochromował to by było zajebiście :P


Shadow143, Nie dawaj pasków na koła :D
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: KucaQ » śr 19 lut, 2014

Brzydszego moto kupić chyba sobie nie mogłeś :p
Znajomy takiego ma, widziałem na żywo i porównując Pro i tego Sprintera to pro jest o wiele ładniejszy i nawet lepszy jakościowo, bo plastiki były wyraźnie grubsze xD
No ale twój wybór, jak za cenę silnika to jeszcze ujdzie :p
powodzenia w pracach :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Shadow143
Weteran
Weteran
Posty: 461
Rejestracja: czw 05 gru, 2013
Lokalizacja: Sochaczew

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Shadow143 » śr 19 lut, 2014

Dzięki za oceny i wypowiedzi.
Co do felg to zamierzam wsadzić inne ;) Lecz musiałbym szukać na tył z bębnem bo na tarcze nie chcę przerabiać. Ogólnie moto mi się podoba , też wolałbym pro o jest ładniejsze ale ten model nie jest zły.
toros el clasico > kinroad sprinter 150cc > zipp pro 200 > Derbi GPR 50 R Replica 2004r

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Alpen » czw 20 lut, 2014

Wpakuj tam pionowy silnik z rozrusznikiem i jakoś to będzie wyglądać.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
ThC_PoProstuJa
Weteran
Weteran
Posty: 416
Rejestracja: czw 30 maja, 2013
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: ThC_PoProstuJa » czw 20 lut, 2014

Inne felgi,inny tłumik,fajne malowanie i będzie git :D
Tłumik też nijak wygląda,kup od pro50 i malina :)
Haotian Flash > Romet Ogar900 > Barton Fighter ECO > Yamaha TZR 50 2001r > ?

Awatar użytkownika
Shadow143
Weteran
Weteran
Posty: 461
Rejestracja: czw 05 gru, 2013
Lokalizacja: Sochaczew

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Shadow143 » czw 20 lut, 2014

Tak silnik będzie pionowy pewnie z rometa 125 do którego dokupię nowy cylinder 150cc
A co do tłumika to będzie zmieniony ;)
toros el clasico > kinroad sprinter 150cc > zipp pro 200 > Derbi GPR 50 R Replica 2004r

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2001
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: n0r3k » czw 20 lut, 2014

wygląda jak kupa, jak taki mały model z tesco który zaraz się połamie. może i tanio, ale niewiem po co ty to kupiłeś, ani to nie wygląda, a już napewno nie jedzie..
w tym przypadku żadna rzeźba nie pomoże, z zippa pro prędzej być coś ulepił.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Shadow143
Weteran
Weteran
Posty: 461
Rejestracja: czw 05 gru, 2013
Lokalizacja: Sochaczew

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Shadow143 » czw 20 lut, 2014

n0r3k, dzięki za krytykę ;) Chodź w jednym się z Tobą nie zgodzę . Może za piękny nie jest , ale jedzie normalnie jak inny chinol z tym silnikiem ;D
toros el clasico > kinroad sprinter 150cc > zipp pro 200 > Derbi GPR 50 R Replica 2004r

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2001
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: n0r3k » czw 20 lut, 2014

ile waży? na pierwszy rzut oka ze 140kg, ale pewnie cienka rama. pionowy silnik jak dla mnie niezbędny.
No i plusa masz za to że sie nie rzucasz jak niektórzy idioci, że tylko złe słowo powiesz i panika już ;)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Shadow143
Weteran
Weteran
Posty: 461
Rejestracja: czw 05 gru, 2013
Lokalizacja: Sochaczew

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Shadow143 » pt 21 lut, 2014

n0r3k, w papierach ma że 120kg waży. Wiesz ja do krytyki przyzwyczajony już jestem , jedynie zdarza się że jak ktoś mnie mocno wkurzy to dopiero bym się rzucał xd Ale wiesz jak to przez neta jest. Silnik planuję tak jak pisałem kupić od rometa z125 i wsadzić cylek nówke 150cc wtedy by latał może te 120km/h ;) A co do ramy to taka cienka nie jest lecz w niektórych miejsca jest zbyt słaba konstrukcja że tak napiszę


Silnik już mam upatrzony , a efekt z pionowym silnikiem :
Obrazek
toros el clasico > kinroad sprinter 150cc > zipp pro 200 > Derbi GPR 50 R Replica 2004r

Awatar użytkownika
Monster96
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Sandomierz

Re: kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postautor: Monster96 » pt 21 lut, 2014

Z pionowcem bardzo ładnie wygląda , ile powinnien osiągać v-max ? ;) Ciekawy jestem jak go pomalujesz oraz licze na filmik z jazdy ;)
Moja Honda Szybsza niÂż wyglÂąda !



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl