• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

152FMH problem ze światłami

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Szybki bill
Posty: 7
Rejestracja: ndz 16 kwie, 2023
Pojazd: Torq Blizzard

152FMH problem ze światłami

Postautor: Szybki bill » sob 20 maja, 2023

Witam, ostanio zamontowałem silnik 152FMH do swojej ramy torq blizzard, po podłączeniu iskrownika, który ma 6 cewek (w poprzednim silniku był 2 cewkowy) silnik pracuje jednak po włączeniu świateł świecą jak świeczki, a podświetlenie licznika też. Pytanie czy to może być wina regulatora napięcia? Kiedy podłączałem kable to wszystko pasowało, dodam że jest on na 5 pinów, a przewody jakie do niego idą to: czerwono-biały, żółty, różowy, czerwony i zielony. Dodam że biały przewód połączyłem z różowym od regulatora jeśli jakkolwiek wpływa to na mój problem. Ładowanie jak sprawdzałem to ma 6-7v


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: 152FMH problem ze światłami

Postautor: Kuaczozor » wt 23 maja, 2023

Szybki bill pisze:Dodam że biały przewód połączyłem z różowym od regulatora jeśli jakkolwiek wpływa to na mój problem. Ładowanie jak sprawdzałem to ma 6-7v


Wpływa w sposób zasadniczy: podpiąłeś stator zmasowany do instalacji ,,bezmasowej".




Lista przewodów, którą podałeś to przewody z regulatora, czy z silnika/statora?

Szybki bill
Posty: 7
Rejestracja: ndz 16 kwie, 2023
Pojazd: Torq Blizzard

Re: 152FMH problem ze światłami

Postautor: Szybki bill » śr 24 maja, 2023

Kuaczozor pisze:
Szybki bill pisze:Dodam że biały przewód połączyłem z różowym od regulatora jeśli jakkolwiek wpływa to na mój problem. Ładowanie jak sprawdzałem to ma 6-7v


Wpływa w sposób zasadniczy: podpiąłeś stator zmasowany do instalacji ,,bezmasowej".




Lista przewodów, którą podałeś to przewody z regulatora, czy z silnika/statora?



to są przewody z regulatora, wychodzi wlasnie tych 5 kabli, w tym ten czerwono biały nie jest do czegokolwiek podpięty, więc uznałem że kupie regulator 4 pinowy i podpiąłem kable zgodnie z instrukcjami ktore znalazlem na internecie, teraz ladowania nie ma wogole, swiatla nie swieca, na liczniku tez nie, ze statora wychodzą kable niebieski, zolty, czarno czerwony, zielony i biały.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: 152FMH problem ze światłami

Postautor: Kuaczozor » pt 26 maja, 2023

Więc mówisz o kablach bezpośrednio z regulatora a nie tych z instalacji, a czerwono biały nie był podłączony oryginalnie pod nic? Bardzo ciekawa sprawa. Zwykle piąty kabel jest czarny (mógłby być ewentualnie pomarańczowy) i podpięty do plusa po stacyjce.


Niebieski, czarno-czerwony i zielony występują w instalacjach obu typów i są potrzebne do zasilenia iskry. Podłącza się je pod moduł (zielony pod masę).
Natomiast biały w większości wypadków świadczy o ,,zmasowanym" statorze.

Jak wygląda ten nowy regulator?



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl