• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

Rozpoznanie inspiracji, która natchneła chińczyków do stworzenia motocykla Skyteam ST

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
Kuaczozor
Majster
Majster
Pojazd: Skyteam 01

Rozpoznanie inspiracji, która natchneła chińczyków do stworzenia motocykla Skyteam ST

Postautor: Kuaczozor » sob 09 lut, 2019

Proszę rzucić okiem na zdjęcia i zaproponować jakimi motocyklami inspirowali się autorzy tego modelu, lub też jakie inne modele są owocem takiej samej inspiracji.

Obrazek
Obrazek

Wiedza taka będzie mi bardzo przydatna, ponieważ bez niej trudno będzie znaleźć pasujące części zamienne nadwozia, dlatego będę wdzięczny za każdą sugestię.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Rozpoznanie inspiracji, która natchneła chińczyków do stworzenia motocykla Skyteam ST

Postautor: JOSEMORALES » ndz 10 lut, 2019

Honda CRM 125

Awatar użytkownika
Kuaczozor
Majster
Majster
Pojazd: Skyteam 01

Re: Rozpoznanie inspiracji, która natchneła chińczyków do stworzenia motocykla Skyteam ST

Postautor: Kuaczozor » ndz 10 lut, 2019

Jak proponuje JOSEMORALES

Honda CRM
Obrazek

Rzeczywiście spore podobieństwo. Niestety części nie są tak szeroko dostępne jakbym chciał i jednak chyba nie do końca zamienne. Np. boczny panel możliwe, ale np bak zupełnie co innego.

Co mi udało się do tej pory ustalić:

Motorhispania Furia
Obrazek

Tutaj części są dość dostępne, również w Polsce. Rozważałem nawet zakup boczków, ale mocowania są w innych miejscach.
Można powiedzieć, że ma więcej wspólnego z powyższą Hondą, niż Skyteamem.

Moto Magnus Furia
Obrazek

W przypadku tego pojazdu, spod szyldu polskiego dystrybutora Moto Magnus, podobnieństwo jest uderzające, właściwie ten sam model, tylko z innym silnikiem. Dokładnie to, czego bym szukał, gdyby nie to, iż mimo dawnej obecności na Polskim rynku informacje i części są właściwie niedostępne, co może potwierdzać jakość najlepszego zdjęcia jakie udało mi się znaleźć.

Wróć do „Pomoc”