• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Pytanie apropos docierania.

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Kamirock9444
Amator
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pn 02 paź, 2017
Pojazd: Wonjan WJ50/75

Pytanie apropos docierania.

Postautor: Kamirock9444 » śr 18 paź, 2017

Witam :) , mój Toros po niemal miesiącu śmierci klinicznej znowu jest sprawny!, wymieniłem w nim cylinder na 72 ccm, i po kilku poprawkach znowu jeździ! , i mam teraz pytanie. W jaki sposób i jak najlepiej jest dotrzeć silnik żeby był jak najdłużej sprawny i jeszcze te kolejne 2/3 tysiące kilometrów pojeździł?. Czy jeździć nim tak jak zwykle a pamiętać o częstszej wymianie oleju? jeśli tak to co ile go wymienić?. Czy może jeździć ostrożnie na małych prędkościach bez niepotrzebnego piłowania?.

Czekam na rady :D .


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Pytanie apropos docierania.

Postautor: JOSEMORALES » śr 18 paź, 2017

jeździć normalnie, regularnie zmieniać olej i nie PRZEGRZAĆ ! można odkręcać ,dawać w palnik jak kto woli i kręcić wysoko - tylko nie przegrzać !

Jest takie stare przysłowie - JAK BĘDZIESZ DOCIERAŁ TAK BĘDZIESZ JEŹDZIŁ !

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Pytanie apropos docierania.

Postautor: grzejnik777 » śr 18 paź, 2017

Tyle ze na.gowniany material z których sa zrobione te zestawy z allegro nie ma reguły jak tlok bedzie jajo to ci sie zatrze przy docieraniu :-D

Kamirock9444
Amator
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pn 02 paź, 2017
Pojazd: Wonjan WJ50/75

Re: Pytanie apropos docierania.

Postautor: Kamirock9444 » czw 19 paź, 2017

Cylinder i cały zestaw jest Sheng-ema, wykonane to jest z aluminium, wiem że to delikatne i wymaga delikatnej obsługi, postaram się jeździć nim normalnie, ale bez katowania, przegrzać to raczej tego nie zrobię, póki jest ciepło będe nim dojeżdżać do pracy na dystansie 5 kilometrów w jedną stronę :D .

Chciałbym tez się zapytać jak długo należy grzać motor przed jazdą na postoju, ja robie to na czuja, jeśli czuje że silnik od spodu jest ciepławy wtedy ruszam, ale spokojnie na wolnych obrotach, dopiero potem gdy wyjade na szos jade już normalnie, zawsze go kręciłem na maks. 9 tysięcy obrotów, ale wtedy była jeszcze 50-tka... :D .

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Pytanie apropos docierania.

Postautor: JOSEMORALES » czw 19 paź, 2017

Grzejesz aż osiągnie prawidłowe obroty na biegu jałowym.


Kamirock9444
Amator
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pn 02 paź, 2017
Pojazd: Wonjan WJ50/75

Re: Pytanie apropos docierania.

Postautor: Kamirock9444 » czw 19 paź, 2017

Rozumiem :P , generalnie jestem wstępnie zadowolony po wymianie, dzisiaj gdy wracałem jechałem normalnie, ale nie osiągnąłem vmaxu bo jednak się troche jeszcze boje z początku tak go piłować :P wyjeździł póki co 18 kilometrów, 10 u mnie no i 8 wyjeździł mechanik w jazdach póbnych, to i tak widać że teraz jest to motocykl, a nie pierdzikółko które pod jakąś górką ledwo ledwo wypiłował na 3-cje czy czasami i na 2-ce, teraz górek się nie boi, 6 k obrotów i leci spokojnie 4 dychy, i czuć że chce więcej, a nadmienie że kawał faceta ze mnie więc ma co wozić :P . W sobote planuje wyjazd nim do miasta, i wtedy zamierzam sprawdzić choć na troszke jego vmax.

Jednak mam też obawy, ponieważ jego dźwięk jest nieco inny i dziwny i różni się od wcześniejszego, ale pewnie panikuje, mianowicie podczas jazdy silnik jakby ,,szeleścił'' , bardzo podobny do dźwięku na tym filmiku jednak troszeczke bardziej intensywny, mam się czym przejmować? czy panikuje? :D .

https://www.youtube.com/watch?v=D1LRPBl05yM



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl