• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Tarcze licznika

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Tarcze licznika

Postautor: to&owo » pt 01 lip, 2011

Z racji,iż pojawia się coraz więcej próśb o wyskalowanie licznika,zrobienie nowej tarczy itd. ,założyłem temat ,w którym będziecie o to właśnie prosić,wrzucać projekty.
Chcemy uniknąć śmietnika ,jaki powoli się robi
pozdrawiam


Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2531
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Tarcze licznika

Postautor: Lukas995 » pt 01 lip, 2011

To jak przerobi ktoś ? Przedłużyć skalę lub jeszcze ew. zmienić kolor (jak się da)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pavaczek
Administator
Administator
Posty: 664
Rejestracja: ndz 31 paź, 2010
Lokalizacja: Wójcin
Pojazd: Ogar 900 110cc

Re: Tarcze licznika

Postautor: pavaczek » pt 01 lip, 2011

lukas15, napisz dokładnie co mam zrobić z nią to zrobię bo mam dziś trochę czasu ;)

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2531
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Tarcze licznika

Postautor: Lukas995 » pt 01 lip, 2011

pavaczek, przedłużyć skalę licznika tak do 90-100km/h, wyświetlacza biegów nie musi być D: i jak by dało radę to zmienić kolor na np. szary :D

razor500
Specjalista
Specjalista
Posty: 219
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tarcze licznika

Postautor: razor500 » pt 01 lip, 2011

Bo mam problem w swoim yamasaki z licznikiem. Ten problem jest odkąd mam ten motor, a kupiłem go jako nowy. Problem polega na tym, że licznik mi zaniża prędkość. 10km/h licznikowe to 12km/h w rzeczywistości. Przy mniejszych prędkościach to to nie przeszkadza, no ale jak się jedzie 72km/h to licznik wskazuje 60km/h. Teraz mam trochę wolnego czasu i mam zamiar zrobić sobie nową tarczę, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Mogę zeskanować tarczę na kompa i przerobić w jakimś programie, tylko nie wiem jak to przerobić, żeby skala była dobra i przy okazji bym chciał przedłużyć skalę tak do 100-120km/h Tarcza może całkiem inaczej wyglądać niż ta, którą teraz mam. Z tego co czytałem na tym forum, to wiem, że kilku użytkowników już przerabiało tarcze, więc już ma pojęcie jak się za to zabrać i prosiłbym, żebyście się podzielili ze mną tą wiedzą. Aha i jak to jest z tym papierem fotograficznym- licznik będzie podświetlony w nocy?


Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Re: Tarcze licznika

Postautor: piotrek350 » pt 01 lip, 2011

To może ktoś by mi zrobił tarczke, troche nietypowa bo od kingwaya. Najlepiej to zrobic skale jak najwiekszą bo to pod silnik 125. Czyli tak, skala jak najwieksza, zmienić styl całej tarczy, czyli kolory jakieś mocne, tuningowe itp. Można wywalić wskaźnik biegów bo i tak nie mam czujnika to to jest zbędne, a w to miejsce wstawić jakiś obrazek czy coś, np adres naszego forum albo mój nick jakoś. Jest wiele możliwości:)
Za pomoc odwdzięcze się napewno chojnie..;) Może nawet pomyśle nad jakimś doładowaniem do tela :P

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 01 lip, 2011 przez piotrek350, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.

Awatar użytkownika
szymi224
Specjalista
Specjalista
Posty: 204
Rejestracja: czw 03 lut, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Tarcze licznika

Postautor: szymi224 » ndz 03 lip, 2011

Mam pytanie koledzy ma ktoś może tarcze licznika do zumico gr 500? Przerobioną najlepiej?
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zum ... 500/120077

"zdaje sobie sprawe ze zlamalaem przepisy i narazilem innych uczestnikow ruchu drogowego na niebezpieczenstwo gdyz lubie za***rdalac"

razor500
Specjalista
Specjalista
Posty: 219
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tarcze licznika

Postautor: razor500 » śr 06 lip, 2011

Zrobiłem sobie do Yamasaki nową tarczę licznika. Wydrukowałem ją na zwykłym papierze do druku. Czy ta tarcza się nie zniszczy po jakimś czasie od słońca? Tato mówi, że po jakimś czasie kolory mogą wyblaknąć, a tarcza może zżółknąć, ale nie wiem czy to prawda. Jeśli może coś się jej stać, to czy można ją jakoś zabezpieczyć? Dodam, że pod tarczą mam wycięte plastikowe plastikowe kółko, żeby papier się nie wyginał, a na tarczy mam wycięte kółko z materiału takiego jak okładka do książek(plastikowa folia przeźroczysta, przez co tarcza się bardziej błyszczy. Tak sobie myślę, że może bym ją pomalował bezbarwnym lakierem do paznokci? I jak to ma jakieś znaczenie, to tarcza jest biała z czarną skalą i pomarańczowym smokiem na środku.

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Tarcze licznika

Postautor: Wilku1122 » śr 06 lip, 2011

razor500, Aby ci nie przebijała jak podświetlisz bo na zwykłym papierze
PIEC!
Obrazek
Obrazek

razor500
Specjalista
Specjalista
Posty: 219
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tarcze licznika

Postautor: razor500 » śr 06 lip, 2011

Na podświetleniu mi za bardzo nie zależy, bo w dzień to nie jest przydatne, a w nocy bardzo rzadko jeżdżę. Jeszcze później pójdę do motoru zamontować żarówkę do licznika i zobaczę jak to będzie wyglądało. Tylko co mam zrobić, żeby zabezpieczyć tą tarczę, bo nie chcę za parę dni znów otwierać licznika i wymieniać tarczy, do trochę jest roboty, żeby otworzyć licznik.

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Tarcze licznika

Postautor: Wilku1122 » śr 06 lip, 2011

razor500, Powinieneś ją wydrukować na papierze fotograficznym on jest taki śliski i ponoć nie prześwituje
PIEC!

Obrazek

Obrazek

razor500
Specjalista
Specjalista
Posty: 219
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tarcze licznika

Postautor: razor500 » śr 06 lip, 2011

Zastanawiałem się nad drukowaniem właśnie na tym papierze fotograficznym, ale nie wiem czy moja drukarka wydrukuje na tym papierze. I tak sobie myślę, że właściwie to tą nową tarczę bym mógł po prostu założyć na starą, bo ta stara jest podświetlana tylko na skali, a środek jest tak zrobiony, że nie przebija światła. No ale dalej nic nie wiem co do zabezpieczenia tarczy.

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2587
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Tarcze licznika

Postautor: BeNeK » śr 06 lip, 2011

Jeśli masz drukarkę na tusz to du** zbita trzeba zrezygnować z papieru fotograficznego

Ale Benio ma sposoby :D Jak nie ten to inny :D

Połaziłem od tak po sklepach i patrzę gruby papier A4 pod nazwą papier wizytówkowy ;] Ale patrzę patrzę same we wzorki i takie żółte ale udało mi się znaleźć biały który jest taki lekko buforowany jako wzorek tylko z jednej str i jest git ;]

Tarcza się trzyma i się nie bufruje tak jak to u mnie z tarczami ze zwykłego papieru bywało że co tydzień czy dwa wymieniałem bo brzydko wyglądała :(
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

razor500
Specjalista
Specjalista
Posty: 219
Rejestracja: ndz 15 maja, 2011
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tarcze licznika

Postautor: razor500 » śr 06 lip, 2011

No niestety drukarkę mam na tusz. A jak długo już masz ten papier wizytówkowy?

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2587
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Tarcze licznika

Postautor: BeNeK » śr 06 lip, 2011

ten papier chyba z pół roku mam i się świetnie trzyma ale planuję go już wymienić ale tylko i ze względu ze zrobiłem sobie nowy fajniejszy i niepowtarzalny wzór dla mojej tarczy :P

Ostatnio widziałem filmiki na yt jak ktoś miał moja tarczę licznika więc wolę wymienić ;]

Ale tą co zrobiłem kiedyś na tym papierze to się do dziś ładnie trzyma nie traci żadnych kolorów nie bufruje się nie przemieszcza się i nie żółknie ogólnie jest taka jaką ją założyłem :)
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron