• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Mateuszktrb
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 sie, 2023
Pojazd: Yamaha dt50

Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Mateuszktrb » czw 17 sie, 2023

Witam serdecznie :>
Posiadam silnik 130cc moretti ciecz.
Ktoś wie jakie są luzy zaworowe, w tym iż silniku? Nie mogę nigdzie znaleźć..
Druga sprawa kupię glowice używana oraz pokrywę zaworów razem z tą gumką z prawej strony silnika(130)
Problem mam.taki że silnik odpala I utrzymuje wolne obroty ale zaraz po 10sekdundach schodzi powoli i gaśnie. Gdy dam gaz i utrzymam go na średnich obr to też potrafi schodzić, ale zauważyłem że też przerywa , co zrobiłem.
Świecą nowa.
Gaznik wyczyszczony.
Nowe uszczelki między króćcem a glowica i między gaźnikiem, ktoś wie o co chodzi? Bo już rozkładam ręce, ustawił bym zawory ale nie wiem jakie są te luzy proszę o pomoc. Z góry dziękuję.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Kuaczozor » czw 17 sie, 2023

Mateuszktrb pisze:Posiadam silnik 130cc moretti ciecz.

Na lewym karterze silnika, poniżej pokrywy magneta, powinieneś znaleźć tabliczkę z numerycznym oznaczeniem silnika oraz jego numerem egzemplarza.
Podaj numer modelu to może coś znajdziemy o luzach zaworowych.

Mateuszktrb pisze:Problem mam.taki że silnik odpala I utrzymuje wolne obroty ale zaraz po 10sekdundach schodzi powoli i gaśnie. Gdy dam gaz i utrzymam go na średnich obr to też potrafi schodzić, ale zauważyłem że też przerywa , co zrobiłem.
Świecą nowa.
Gaznik wyczyszczony.

Wstępnie mi to brzmi na poziom paliwa w gaźniku. Skoro mówisz, że na wyższych obrotach jest nieco lepiej, to raczej przelewanie, niż niedobór.

Czy przed wymianą głowicy chodził kiedyś poprawnie w tym motorze z tym gaźnikiem?

Mateuszktrb
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 sie, 2023
Pojazd: Yamaha dt50

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Mateuszktrb » czw 17 sie, 2023

Glowica jest fabryczna jeszcze nie była wymieniana, jutro zerknę czy jest ta tabliczka , ale nie wiem.czy będzie bo ten silnik to już trochę czasu ma za sobą heh, ale zobaczę, glowice chciałbym wymienić z tego względu że poprzedni właściciel nwm czym ale uberznąl do okola cała przylgnie i tera jak chceć przykręcić pokrywę zaworów to jest przerwa i olej cieknie, ale to na potem , narazie te luzy tak jak mówiłem jutro zerke .

Mateuszktrb
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 sie, 2023
Pojazd: Yamaha dt50

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Mateuszktrb » czw 17 sie, 2023

Kuaczozor pisze:
Mateuszktrb pisze:Posiadam silnik 130cc moretti ciecz.

Na lewym karterze silnika, poniżej pokrywy magneta, powinieneś znaleźć tabliczkę z numerycznym oznaczeniem silnika oraz jego numerem egzemplarza.
Podaj numer modelu to może coś znajdziemy o luzach zaworowych.

Mateuszktrb pisze:Problem mam.taki że silnik odpala I utrzymuje wolne obroty ale zaraz po 10sekdundach schodzi powoli i gaśnie. Gdy dam gaz i utrzymam go na średnich obr to też potrafi schodzić, ale zauważyłem że też przerywa , co zrobiłem.
Świecą nowa.
Gaznik wyczyszczony.

Wstępnie mi to brzmi na poziom paliwa w gaźniku. Skoro mówisz, że na wyższych obrotach jest nieco lepiej, to raczej przelewanie, niż niedobór.

Cóż paliwo z gaznika nie cieknie.

Czy przed wymianą głowicy chodził kiedyś poprawnie w tym motorze z tym gaźnikiem?


Przedwczoraj kupiłem ten silnik ale właściciel twierdzi że działał a teraz nie działa.

Mateuszktrb
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 sie, 2023
Pojazd: Yamaha dt50

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Mateuszktrb » pt 18 sie, 2023

Kuaczozor pisze:
Mateuszktrb pisze:Posiadam silnik 130cc moretti ciecz.

Na lewym karterze silnika, poniżej pokrywy magneta, powinieneś znaleźć tabliczkę z numerycznym oznaczeniem silnika oraz jego numerem egzemplarza.
Podaj numer modelu to może coś znajdziemy o luzach zaworowych.
Niestety nie znalazłem tej tabliczki.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Kuaczozor » pt 18 sie, 2023

Mateuszktrb pisze:Odpowie ktos w moim temacie ? Bo stoje z robotą


Ale co mamy odpowiedzieć jak nie wiadomo nawet o jakim silniku mowa?


Mateuszktrb pisze:Niestety nie znalazłem tej tabliczki.

Może wrzuć jakieś zdjęcia chociaż?

Mateuszktrb
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 sie, 2023
Pojazd: Yamaha dt50

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Mateuszktrb » sob 26 sie, 2023

Ale co mamy odpowiedzieć jak nie wiadomo nawet o jakim silniku mowa ?


W temacie jest wyraźnie napisane jaki to silnik wystarczy wpisać w Google j będziesz wiedział, już nie aktualne silnik wyleciał na złom.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Luzy zaworowe w silniku moretti 130cc

Postautor: Kuaczozor » ndz 27 sie, 2023

Wierz mi lub nie, ale ,,moretti" o którym wspominasz, nie produkuje silników. Informacja o pojemności (130cc) to też znikome dane.

Skoro tak łatwo to wyszukać, to dlaczego sam nie wygooglowałeś wielkości luzów zaworowych? ¯\_ (ツ)_/¯


Mateuszktrb pisze:już nie aktualne silnik wyleciał na złom.

polecam nie wybierać na przyszłość niepopularnych modeli silników skoro brak do nich cierpliwości



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl