• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Skrzynia biegów torq blizzard

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Szybki bill
Posty: 7
Rejestracja: ndz 16 kwie, 2023
Pojazd: Torq Blizzard

Skrzynia biegów torq blizzard

Postautor: Szybki bill » ndz 16 kwie, 2023

Witam serdecznie, czy w motorowerze Torq Blizzard jest jakaś krótsza skrzynia biegów niż w innych fantastycznych wschodnich produkcjach? Zmieniłem ostatnio zestaw cylinder, tłok i głowica na 72cc z myślą o większej prędkości maksymalnej, oczywiście wcześniej zmieniając przednią zębatke z 15/42 na 17/42, jednakże zawiodłem się, gdyż moja maszyna na tej konfiguracji jedzie tyle samo, co przed nią. Nie zmieniło się praktycznie nic oprócz tego, że kręci maksymalnie się do 7000 obrotów na 4 biegu. Zawiedziony zmieniłem zębatke ponownie na 15z na której po dziś dzień śmigam, mocy ma w zapasie. Stąd moje pytanie, czy jest to kwestia ustawienia przełożenia? Czy to możliwe że 17 jest za ciężka, czy też musiałbym zmienić na mniejszą tylnią zębatke? Dzięki i pozdrawiam.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Skrzynia biegów torq blizzard

Postautor: Kuaczozor » ndz 16 kwie, 2023

Po czym oceniasz to, że:

Szybki bill pisze:Nie zmieniło się praktycznie nic oprócz tego, że kręci maksymalnie się do 7000 obrotów na 4 biegu.

?

Nie jest fizycznie możliwe, żeby po zmianie zębatki Twój pojazd utrzymywał tę samą prędkość przy danych obrotach co przed zmianą (o ile nie zmieniłeś skrzyni lub obwodu tylnego koła).
Przy takich pomiarach lepiej odnosić się do pewniejszych danych niż odczucie prędkości lub wskazania seryjnego prędkościomierza.


Na TEJ STRONIE możesz ustalić jakie prędkości będzie potencjalnie* rozwijał Twój pojazd przy danych rozmiarach zębatek/koła/opon. Jedyna trudność polega na tym, że potrzebujesz danych dotyczących przełożeń na konkretnych biegach, ilości zębów na sprzęgle, etc.


* potencjalnie, ponieważ zawsze może okazać się, że brakuje mocy, żeby je rzeczywiście osiągnąć.

Szybki bill
Posty: 7
Rejestracja: ndz 16 kwie, 2023
Pojazd: Torq Blizzard

Re: Skrzynia biegów torq blizzard

Postautor: Szybki bill » ndz 16 kwie, 2023

Przepraszam, faktycznie mogłem niezbyt dokładnie to opisać, chodzi o to, że kiedy przy obecnych przełożeniach, na 4-ce silnik osiąga obroty rzędu 10 tysięcy przy tej prędkości 60-65km/h, jednak przy 17/42 silnik przy prędkości 60-65km/h ma obroty rzędu 7 tysięcy, i za nic nic da się osiągnąć większych, nawet z górki kręci dokładnie 7 tysięcy. jakby go coś blokowało, moduł odpada, bo na stopce kręci do końca, gaźnik mam pz19 na środkowym rowku na iglicy - podniesienie jej skutkuje przelewaniem na wyższych obrotach.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Skrzynia biegów torq blizzard

Postautor: Kuaczozor » ndz 16 kwie, 2023

W takim razie to może być kwestią braku mocy. Nawet jeżeli nie zostałeś oszukany i faktycznie jest to 72cc, to wciąż nie jest wcale tak dużo.

Jedyne co jest dziwne w tym kontekście, to to, że, jak stwierdzasz, nie możesz osiągnąć wyższych obrotów nawet z górki.



Wracając do pierwotnego pytania o zębatki:
Przyjmuje się, że mniej więcej +1 ząb z przodu = -3 zęby z tyłu. Zmiana z 15 na 17 jest więc dość duża i może okazać się, że coś ugrasz np. idąc w 16z.




Szybki bill pisze:gaźnik mam pz19 na środkowym rowku na iglicy - podniesienie jej skutkuje przelewaniem na wyższych obrotach.


Masz na myśli zbyt bogatą mieszankę czy faktycznie cieknące paliwo z gaźnika?

Szybki bill
Posty: 7
Rejestracja: ndz 16 kwie, 2023
Pojazd: Torq Blizzard

Re: Skrzynia biegów torq blizzard

Postautor: Szybki bill » ndz 16 kwie, 2023

Czyli jest taka możliwość, że ma za mało mocy aby osiągnąć maksymalne obroty na tej 17-stce? W takim razie spróbuje z 16, mimo tego że jest to conajmniej bo waże naprawde niewiele. Co do przelewania, chodzi mi o to, że zaczyna szarpać na wyższych obrotach po podniesieniu iglicy, na środkowej jest cacy.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl