• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Barton fighter Eco nie odpala

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Ziemni
Posty: 3
Rejestracja: sob 29 sty, 2022
Pojazd: Barton fighter eco

Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Ziemni » sob 29 sty, 2022

Witam posiadam Bartona fightera Eco z którym mam problem a mianowicie jeszcze w tamtym roku motor zgasł mi i nieodpalał ale wyczyściłem gaźnik i flitr paliwa i trochę jeździł ale potem znów stanoł podczas jazdy i nie chciał odpalić znów wyczyściłem gaźnik ale już nieodpalał czasami jak się długo pokopie to odpali ale chodzi tylko na ssaniu i to bardzo nierówno, iskra jest . I jeszcze jedno pytanie czy może to być spowodowane tym że do gaźnika idzie elektryka i coś się z nią stało. :) :]


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Kuaczozor » sob 29 sty, 2022

Nie jestem pewny do czego służą te kable. Najławiej byłoby sprawdzić podłączają gaźnik bez okablowania. To pewne, że ten obwód nie działa?

Podstawą jest jednak regulacja gaźnika.

Ziemni
Posty: 3
Rejestracja: sob 29 sty, 2022
Pojazd: Barton fighter eco

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Ziemni » ndz 30 sty, 2022

Jeśli chodzi regulacje to tak jakby nie dało się go wyregulować a te kable o ile dobrze pamiętam to kiedyś próbowałem i chodził na odłączonych

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Kuaczozor » pn 31 sty, 2022

Co to znaczy ,,nie dało"?
Gaźnik w ustawieniu ,,fabrycznym" (dwa obroty w lewo od wręconej do końca śruby regulacji mieszanki) powinien pracować w miarę znośnie.
Jeżeli tak nie jest przyczyna może leżeć w gaźniku: nieszczelny zawór paliwa, źle ustawiony pływak (wątek dysz pomijam, bo zakładam, że nie były zmieniane), albo poza nim: nieszczzelność układu i lewe powietrze.

Awaria może nie mieć też nic wspólnego z gaźnikiem a powodem mogą być chociażby zawory czy elektryka. Dlatego warto przeprowadzać próby na testowym gaźniku.

Proponuje takie działania:
- sprawdź filtr powietrza
- ustaw mieszankę na dwa obroty
- na odpalonym silniku rozpyl np WD40 na łączeniach króćca i obserwuj czy wpływa to na obroty
- sprawdź poziom paliwa w gaźniku (ustawienie pływaka zgodnie ze specyfikacją lub przeźroczysty wężyk na przelew i sprawdzenie faktycznego poziomu przy którym zamyka się zawór)
- sprawdź paliwo pod kątem wody (przelanie części z baku przez kranik do przeźroczystego naczynia i odstawienie, następnie kontrola rozwarstwienia wody)
- przy okazji dwóch powyższych zwróć uwagę na drożność przewodów paliwowych

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1125
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: JOSEMORALES » pn 31 sty, 2022

te przewody to pewnie do recyrkulatora spalin.


Podlasiak
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 01 lut, 2022
Lokalizacja: Podlaskie
Pojazd: R R ws 50/125

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Podlasiak » wt 01 lut, 2022

Przewody są pewnie od elektronicznego ssania. Chyba że ssanie masz ręczne załączane dźwignią lub poprzez linkę. Najprościej będzie jak wrzucisz zdjęcie swojego gaźnika.
A który to rocznik? Chodzi mi o normy euro 4 i 5.
Może zawór ssący podparty w 50 często mi się to zdarzało. Albo górą silnika do wymiany tj:cylinder,tłok,pierścienie.
Posty edytujemy, nie piszemy tego samego dnia jednego pod drugim. Pozdrawiam JoseMorales

Ziemni
Posty: 3
Rejestracja: sob 29 sty, 2022
Pojazd: Barton fighter eco

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Ziemni » śr 02 lut, 2022

jeśli chodzi o regulacje to był wyregulowany tak jak trzeba, zawory tak samo ustawione w wolnej chwili sprawdzę gaźnik a wodę w paliwie odrzucam bo zepsuł się nagle. Gaźnik mam dokładnie taki https://motor-x.pl/gaznik-elektryczny-d ... -e4,p.html ale myślałem czy by niewłożyć zwykłego typu pz19 i jeszcze jedno pytanie jak ustawić pływak.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Kuaczozor » czw 03 lut, 2022

Ziemni pisze:jeśli chodzi o regulacje to był wyregulowany tak jak trzeba,


był, ale później go czyściłeś podobno. A do tego ,,Jeśli chodzi regulacje to tak jakby nie dało się go wyregulować"

Ziemni pisze:gaźnik a wodę w paliwie odrzucam bo zepsuł się nagle


no jak uważasz, chociaż osobiście nie mam pojęcia co to ma do rzeczy.

Ziemni pisze:jak ustawić pływak.


Jeżeli pytasz o metodę, to ustawiamy pływak przez odginanie blaszki na której zamontowany jest zawór wlotu paliwa (tam gdzie żółty kwadrat na zdjęciu poniżej).
Jeżeli pytasz o to jak powinien być ustawiony to zależy od modelu. Niektórzy podają odległość w mm od przetłoczenia na pływaku inni od najniższego punku pływaka.

Obrazek

Możesz też zastosować metodę z przeźroczystym przewodem na przelewie i ocenić mniej więcej, czy może być:

Obrazek

Podlasiak
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 01 lut, 2022
Lokalizacja: Podlaskie
Pojazd: R R ws 50/125

Re: Barton fighter Eco nie odpala

Postautor: Podlasiak » wt 15 lut, 2022

Witam ponownie. Może masz jakiś syf w Kraniku gaźnika? Rozbierałeś go(kranik)?



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl