• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Problem z osiągami Romet zxt 50

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Krzysiek_zxt
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 wrz, 2021
Pojazd: Romet zxt 50

Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: Krzysiek_zxt » sob 25 wrz, 2021

Witam

Od razu mówię, że nie wiem czy wybrałem dobry temat do tego typu potrzeby, jeśli nie, proszę o przeniesienie do właściwego.

Posiadam Rometa zxt 50 z przełożonym cylindrem 80 2016 rok. Problem w tym, że motor jako tako się zbiera z miejsca ale v max to jedyne 65 licznikowe, wydech nie jest seryjny. Motor kupiłem tydzień temu i nie wiem czy ma jakieś blokady czy co, pomoże ktoś? To powinno zbierać się lepiej i lecieć tak samo lepiej, widziałem nie jedną osobę która ma podobnego i v max ma o wiele większy, jedyne co jeszcze to mam koła szersze niż normalnie. Proszę pomóż ktoś


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1125
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: JOSEMORALES » sob 25 wrz, 2021

Witaj, no to seria tradycyjnych pytań :
-jaki gaźnik?
-jaki filtr powietrza?
-czy głowica seria czy także 72cc?

Krzysiek :D
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 wrz, 2021
Pojazd: Romet zxt 50

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: Krzysiek :D » sob 25 wrz, 2021

JOSEMORALES pisze:Witaj, no to seria tradycyjnych pytań :
-jaki gaźnik?
-jaki filtr powietrza?
-czy głowica seria czy także 72cc?

Gaźnik seryjny chodź pewny nie jestem bo nic nie pisze ani nic a sprzedający nie udzielił za dużo informacji pomimo pytań :(
filtr powietrza ten https://allegro.pl/oferta/filtr-powietr ... rce=google
Z głowicą jest ciekawa sprawa bo tak dokładnie nie jestem nawet pewny czy to 72cc. Sprzedający tak powiedział ale myślę, że istnieje szansa, że jest tam włożona 60 a nie 80 tak jak mówił, ale tak jak mówię, pewny nie jestem a co do samej głowicy to nie jest seryjna ale też nie wiem co on tam wsadził, w tym problem nie znam się tak na mechanice a chce by ten motor jakoś jechał, chwilowo nie idzie za dobrze <zalamka> Mój kolega ma rometa zk czy tam zt50 i rozblokowany na seryjnym gaźniku i cylindrze jedzie na prostej 70km/h. Ja jadę po prostej max 60km/h. Z górki z wiatrem jadę max 70km/h ale to już max max max.

Krzysiek_zxt
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 wrz, 2021
Pojazd: Romet zxt 50

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: Krzysiek_zxt » sob 25 wrz, 2021

Krzysiek :D pisze:
JOSEMORALES pisze:Witaj, no to seria tradycyjnych pytań :
-jaki gaźnik?
-jaki filtr powietrza?
-czy głowica seria czy także 72cc?

Gaźnik seryjny chodź pewny nie jestem bo nic nie pisze ani nic a sprzedający nie udzielił za dużo informacji pomimo pytań :(
filtr powietrza ten https://allegro.pl/oferta/filtr-powietr ... rce=google
Z głowicą jest ciekawa sprawa bo tak dokładnie nie jestem nawet pewny czy to 72cc. Sprzedający tak powiedział ale myślę, że istnieje szansa, że jest tam włożona 60 a nie 80 tak jak mówił, ale tak jak mówię, pewny nie jestem a co do samej głowicy to nie jest seryjna ale też nie wiem co on tam wsadził, w tym problem nie znam się tak na mechanice a chce by ten motor jakoś jechał, chwilowo nie idzie za dobrze <zalamka> Mój kolega ma rometa zk czy tam zt50 i rozblokowany na seryjnym gaźniku i cylindrze jedzie na prostej 70km/h. Ja jadę po prostej max 60km/h. Z górki z wiatrem jadę max 70km/h ale to już max max max.

Jeszcze jedno, dzisiaj odkryłem, że jak trzymam manete to dobija do 9k i strasznie przerywa obroty, poza tym cewka i wgl Magneto jest calutkie pordzewiałe, czy to może być problemem z obrotami oraz osiągami ?

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1125
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: JOSEMORALES » ndz 26 wrz, 2021

Do magneta nie może się dostawać woda bo tam masz całą elektrownię. Jak dobija do 9k to nie jest w żaden sposób zablokowany.
Do 72cc powinien być gaźnik pz19, filtr fabryczny zostaw ( u mnie radził sobie przy 140cc), najważniejsze to sprawdzenie jaki tam jest cylinder i głowica, bo wg. osiągów które opisujesz to nadal 49cc.

i jeszcze jedno pytanie - dlaczego piszesz z dwóch kont?


Krzysiek :D
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 wrz, 2021
Pojazd: Romet zxt 50

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: Krzysiek :D » ndz 26 wrz, 2021

JOSEMORALES pisze:Do magneta nie może się dostawać woda bo tam masz całą elektrownię. Jak dobija do 9k to nie jest w żaden sposób zablokowany.
Do 72cc powinien być gaźnik pz19, filtr fabryczny zostaw ( u mnie radził sobie przy 140cc), najważniejsze to sprawdzenie jaki tam jest cylinder i głowica, bo wg. osiągów które opisujesz to nadal 49cc.

i jeszcze jedno pytanie - dlaczego piszesz z dwóch kont?

Wydaję mi się, że jest to 49cc :/, raczej mnie oszukano przy sprzedaży, a wiesz możę jaką srednice ma mieć cylinder 80cc bo sprawdziłbym i bym już wszystko wiedział. Poza tym mam inne pytanie, zauważyłem, że gdy na luzie dam na maxa manetke gazu to w pewnym momencie dochodzi do 7,5-8k obrotów i strasznie zacina, podobnie jest z jazdą tylko z tą różnicą, że na 4 biegu on nie przyśpiesza ani trochę :/ czemu tak się dzieje, możliwe, że to też ucina mi osiągi tym motorkiem :c
"i jeszcze jedno pytanie - dlaczego piszesz z dwóch kont?" Sorka, na telefonie mam jedno a na komputerze drugie <lol>

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: to&owo » wt 28 wrz, 2021

Standardowo wyczyścić filtr powietrza, paliwa, gaźnik, ustawić gaźnik i zawory, sprawdzić świecę. Zacznij od najprostszych czynności. 72ccm ma tłok 47mm.

Krzysiek :D
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 wrz, 2021
Pojazd: Romet zxt 50

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: Krzysiek :D » sob 02 paź, 2021

to&owo pisze:Standardowo wyczyścić filtr powietrza, paliwa, gaźnik, ustawić gaźnik i zawory, sprawdzić świecę. Zacznij od najprostszych czynności. 72ccm ma tłok 47mm.

Nic nie dało a jest wsadzona rzeczywiście 50 a nie 72 :c, wtedy osiągi zgadzały by się z tym co opisywałem? I jeśli tak to co można zrobić by taki motorek przyśpieszyć poza oczywiście włożeniem większego cylindra, tylnią zębatke przerzuciłem z 41z na 45z.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Problem z osiągami Romet zxt 50

Postautor: to&owo » wt 05 paź, 2021

za mała pojemność, jedyna opcja zwiększać pojemność i tam działać.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl