• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Problem z elektryka choinka

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
rafaello
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019
Pojazd: Zipp manic 50

Problem z elektryka choinka

Postautor: rafaello » wt 21 maja, 2019

Witam. Proszę o poradę po wymianie silnika mam problem z elektryka po włączeniu świteł mijania są bardzo słabe jak i nie działają kierunkowskazy, podświetlenie licznika. Po włączeniu postojuwek kierunki słabo świeca jak i podświetlenie licznika działaja prawidłowo co to może być?? Dodam że gruby kabel z kostką czerwony i zielony jest odłączony Niemam gdzie go podłączyć


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: JOSEMORALES » wt 21 maja, 2019

Nie żebym się czepiał, ale prowadzisz to samo pytanie w dwóch tematach. W poprzednim temacie viewtopic.php?f=31&t=14856&p=164771#p164771 , Dzikilopez prosił o fotki kabli/kostek, ja pisałem abyś sprawdził czy nie masz przypadkiem statora dwu-cewkowego i o tym także nic nie wiemy. Jeżeli nie będziemy wiedzieli jak wyglądają kable i ile prądu generuje twój silnik to jak mamy pomóc? I zakładanie kolejnych tematów nic nie pomoże jeżeli nie dostarczysz nam konkretnych danych. Z opisu jaki podałeś wynika że masz za mało prądu, czy jest zamontowany akumulator? Jeżeli tak to czy jest naładowany? Jeżeli jest naładowany to jakie ma napięcie podczas pracy silnika? I najważniejsze ile masz cewek pod magnetem? Nic nie wiemy i czekamy na info.....

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: Kuaczozor » śr 22 maja, 2019

Jak powiedział JOSEMORALES opis wskazuje bardziej na za mało prądu niż na choinkę. Ale gdyby to była faktycznie choinka, to ich przyczyną prawie zawsze jest za słaba masa lub zaśniedziałe płytki konektorów (w zasadzie na to samo wychodzi).

rafaello
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019
Pojazd: Zipp manic 50

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: rafaello » śr 22 maja, 2019

Witajcie. Nagrałem filmik jak to wyglada https://youtu.be/jGxChWVJAgA startor z tego co wiem jest 2 cewkowy. Napięcie pokazuje nieco ponad 6 VAT na kablach. Wieczorem nagram filmik jak działają światła i kierunki.

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: dzikilopez » śr 22 maja, 2019

Stator 2 cewy... no to lipton.
Wyjścia są 2:
1.- nowy stator RAZEM z magnetem https://sklep.pitbikemrf.pl/statory-i-m ... 02323.html - tylko żeby kolory kabli statora były 2xzólty a reszta jak zawsze i masz łądowanie jak było
2gie wyjście- demontaż magneta i przelutowanie cewki od świateł po wcześniejszym teście do którego potrzeba żarówkę H4 55W i multimetr.
Odpinasz żółty i biały od instalacji, wpinasz żąrówkę pod biały i masę , odpalasz moto i mierzysz napięcie na żąrówce, potem to samo robisz z zótym.
Kabel na którym masz wyższe napięcie zostaje podłączony do istalacjii bez kombinacji. Natępnie demontujesz magneto i cewkę od świateł musisz przelutować. Szukasz gdzie odczep od ceki jest przylutowany do masy ODLUTOWUJESZ go i na niego przepinasz przewód na którym było niższe napięcie czyli jak na żółtym na teście było więcej to żółty zostaje jak był a biały przelutujesz do odczepu co szedł na mase. Robisz cewke bezmasową. Będzie działać ale lądowanie będzie słabe.
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+


rafaello
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019
Pojazd: Zipp manic 50

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: rafaello » śr 22 maja, 2019

Chodzi ci o ładowanie akumulatora?? Bo jeśli tak to i tak Niemam akumulatora więc mi to nieprzeszkadza. Czy ten startor z magnetem napewno będzie pasował i działał?? Niechce już wkładać do niego kasy. Co i tak wyszło razem z zakupem tego piżdzika 2700zł

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: dzikilopez » śr 22 maja, 2019

<bezradny> przerób cewkę tak jak pisałem, wsadź małe aku 12V żeby elektronika w regulatorze nie głupiała, może nawet być żelowy do upsa i powinno sie poprawić.
https://allegro.pl/oferta/akumulator-ze ... 6957758815
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

rafaello
Uczeń
Uczeń
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019
Pojazd: Zipp manic 50

Re: Problem z elektryka choinka

Postautor: rafaello » śr 22 maja, 2019

Ok zdam relacje w niedziele kuzyn mi to ogarnie, ja wolę się nie tykać☺️☺️



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl