• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Światła ogar 900

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
kalpat95
Uczeń
Uczeń
Posty: 31
Rejestracja: ndz 03 cze, 2018
Pojazd: Ogar 900

Światła ogar 900

Postautor: kalpat95 » śr 04 lip, 2018

Siemanko . Jak wiadomo chyba wszystkim światła w ogarze to jest klapa . Obecnie mam wsadzone 2x25w (awina). Niby świecą okej ale jak dodam gazu lekko przygasają. Czy nie powinno być tak że jak dam więcej gazu, to powinny świecić mocniej ? Wcześniej były 2x18w ale to jakas china i było jeszcze gorzej. Ogar z 2007 roku z dwoma cewkami. Jak rozumiem jedna jest od zapłonu a druga ładuje akumulator. Aku kupiony nowy . Macie może jakieś porady ? Czy może 2x35w załatwi sprawę ?


Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Światła ogar 900

Postautor: dzikilopez » śr 04 lip, 2018

Wywal te Aviny kup coś innego (Bosma lub Narva ), jaki to typ żarówki BA20 ? Jak tam wygląda zasilanie żarówek, z magneta czy aku ?
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

kalpat95
Uczeń
Uczeń
Posty: 31
Rejestracja: ndz 03 cze, 2018
Pojazd: Ogar 900

Re: Światła ogar 900

Postautor: kalpat95 » śr 04 lip, 2018

Wiesz co typ żarówki to H6M. Ciężko cos dobrego dostać . A światła chyba z aku . Bo jak miałem padniety akumulator, wyciagnałem go to nic lepiej nie świeciły wiec stawiam na aku.

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Światła ogar 900

Postautor: dzikilopez » śr 04 lip, 2018

Niestety ale typ żarówki jest debilny i durny, ciekaw jestem czy można by podmienić na BA20. Co do zasilania to jak jest z aku to na wyłączonym silniku będą świecić, ale na 99% masz pędzone z prądnicy.
Poleć po przewodach czy nie masz gdzieś na kablach od reflektora takiej kostki ze strzałką ->|- i mniej więcej takim oznaczeniem. To jest dioda prostownicza. Może jest padnięta i świruje, zamiast prostować to ograniczą prąd, jak będzie to ją omiń na test czy to ona.
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

kalpat95
Uczeń
Uczeń
Posty: 31
Rejestracja: ndz 03 cze, 2018
Pojazd: Ogar 900

Re: Światła ogar 900

Postautor: kalpat95 » czw 05 lip, 2018

Więc tak. Rozebrałem wszystkie plastiki , żeby przepatrzeć całą wiązkę. Niestety nie znalazłem nic takiego o czym piszesz @dzikilopez. Przepatrzyłem też wszystkie kable nie widac żadnych przetarć ani nic . Czy to może być wina np. regulatora napięcia ? I jednak tak , na wyłączonym silniku nie świecą wiec z prądnicy. A może przeróbka na 6 cewek bedzie najlepszym wyjsciem ? I teraz pytanie : lepiej 6 czy 8 cewek a może outer rotor kit ?


Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Światła ogar 900

Postautor: dzikilopez » czw 05 lip, 2018

Zmiana na 6 cewek wiąże się również ze zmianą magneta, regulator może być winowajcą ALE padnięty akumulator również, gdyż ciągnie cały dostępny prąd na naładowanie. Jeżeli posiadasz najzwyklejszy prostownik ,bez żadnych elektronicznych bajerów byle by miał amperomierz, to weż go podłącz do aku i zobacz ile ciągnie prądu. Potem odpal silnik i światła , sprawdz jak sie zachowuje z podpietym prostownikiem. .
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

kalpat95
Uczeń
Uczeń
Posty: 31
Rejestracja: ndz 03 cze, 2018
Pojazd: Ogar 900

Re: Światła ogar 900

Postautor: kalpat95 » czw 05 lip, 2018

Wiec tak. Zarówno z podpiętym nowym naładowanym aku jak i pod prostownikiem zachowuje się dokładnie tak samo. A co do wymiany to wiem ze muszę dokupic dekiel na 6 cewek, regulator niezmasowany i magneto 6-cio magnesowe :) Liczę się z kosztami :) Od paru lat sie zajmuje tymi swoimi motorami .



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl