• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

139 fmb nie chodzi

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
miti126p
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: wt 10 paź, 2017

139 fmb nie chodzi

Postautor: miti126p » czw 15 mar, 2018

witam mam problem z moim 139 fmb wiem na forum pewnie są podobne problemy ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a mianowicie rozebrałem cały silnik wymieniłem wszystkie uszczelniacze łożyska skrzynie wał dałem większy cylinder tłok 110 głowice mam od 125 wał również i po poskładaniu nie mogłem go odpalić ale w końcu mi się to udało tylko że silnik nie wkręca sie na obroty przerywa więc pierwsze co sprawdziłem czy jest dobra iskra wymieniłem świece i dalej to samo sprawdziłem rozrząd ustawiłem luz na zaworach zmieniłem gaźnik który na 100% działa i dalej bez zmian regulowałem iglice sprawdziłem na wszystkich pozycjach bez zmian :( nie ma lewego powietrza objawy ma jakby był za wczesny zapłon bardzo ciężko go odpalić nie wiem co mu jest proszę o pomoc :( :( :(


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: JOSEMORALES » czw 15 mar, 2018

Nie jest fizycznie możliwe uruchominie 139fmb 110cc z głowicą i wałem od 125cc, nie wspomnnę o tym że nie da się tego poskładać.

miti126p
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: wt 10 paź, 2017

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: miti126p » czw 15 mar, 2018

dlaczego ? silnik odpala od czasu do czasu ale sie nie wkręca na obroty a i silnik robiłem z 50 cc a cylinder 125 nie wchodzi tulrją prowadzącą w cylinder

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: JOSEMORALES » czw 15 mar, 2018

Ano dla tego że cylinder jak i głowica ma inny rozstaw szpilek w silnikach 110cc i 125cc, różnią się także kanałami olejowymi , a wał ma grubszy sworzeń w silnikach 125. Więc dla tego nie da się tego zmontować, czyli ktoś kto ci sprzedał te części wprowadził Cię w błąd lub testujesz naszą czujność i świadomie piszesz takie żarty :|

ps. z opisu zachowania silnika bardziej pasuje że zamontowałeś zestaw 110cc na wał z 50cc i w takim wypadku silnik nie będzie się wkręcał na obroty i będzie hałasował.

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: dzikilopez » pt 16 mar, 2018

110 ma inne wykorbienie wału od 50 . Ze 125ccm zabawa jest jeszcze lepsza bo można pojemność załatwić na 2 sposoby, skokiem lub średnicą tłoka.
Więc albo masz coś nie teges z częściami i nie ma kompresji albo coś nie teges przy składaniu.
Wypunktuj co masz od czego bo post masz napisany bez interpunkcji i не понимаю(ne ponimayu) .
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+


miti126p
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: wt 10 paź, 2017

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: miti126p » pt 16 mar, 2018

Ale tłok ładnie dochodzi do końca cylidra na równo z krawędzią tulei cylindra korowód rozwiercałałem co prawda

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139 fmb nie chodzi

Postautor: JOSEMORALES » pt 16 mar, 2018

Po co rozwiercałeś korbowód jeżeli na starcie wał ze 125cc ma grubszą tuleje niż wał ze 110cc? Nie wspomnę o fachowości takiego zabiegu. Kolego, Ty faktycznie nie wiesz co powsadzałeś do tego silnika. Ja to widzę tak że chciałeś zaoszczędzić na wale i dałeś wyższy tłok ze 125cc więc musiałeś rozwiercić korbowód pod większą tuleje, a wał został z 50cc.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl