• Administrator
  •  
    Wspomóż nas i wyłącz blokowanie reklam :)

Tylna zębatka GB Street

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
lukjanet
Uczeń
Uczeń
Pojazd: GB Street

Tylna zębatka GB Street

Postautor: lukjanet » wt 16 maja, 2017

Witam, dzisiaj jechałem sobie z Wrocławia do Wałbrzycha i potem wracając na wylocie z Wałbrzycha straciłem nagle napęd. A dokładnie rzecz ujmując strzeliły mi WSZYSTKIE 4 <szok> śruby trzymające tylną zębatkę na piaście. Oczywiście pozostało mi zamówić transport i do Wrocławia zostałem odprzyczepkowany :D

Problem w tym że teraz nie wiem gdzie mogę dostać takie śruby... Były to śruby z takim uciętym łbem żeby nie ruszały się w piaście na nakrętki samo kontrujące. Potrzebuje je na gwałt. wiecie może gdzie można takie dostać bo szukałem wszędzie i nie mogłem znaleźć.

A tak przy okazji szukania zmalałem nowy komplet piastę z zębatka trochę inaczej wyglądającą niż posiadany prze zemnie oryginał ale za to już zębatka jest zamocowana. i ma tam jakieś jeszcze zabezpieczenia oczywiście jest dedykowana do GB Streeta więc myślę że będzie pasować. Tylko że jest 41 zębów a ja miałem oryginalnie 47. Tylko że te 47 miałem tez wcześniej zanim z 50 cc zrobiłem 72 cc. Po zmianie na 72cc zmieniłem tylko zębatkę przód z 12 na 14 zębów i teraz moje pytanie brzmi czy ta tylna 41 coś mi da czy zabierze gdybym się na nią zdecydował?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Tylna zębatka GB Street

Postautor: JOSEMORALES » wt 16 maja, 2017

Cze, pierwsze to na 41Z stracisz sporo na przyspieszeniu, a praktycznie nic na vmaxie nie zyskasz, chyba że z dużej góry. Po drugie możesz zapomnieć o nowych oryginalnych śrubach (temat przerabiałem), prędzej nagrają kolejną część "Gulczas, a jak myślisz". Co do powodu, to pewnie ścinały się od dawna z powodu nawet małego luzu na piaście zabieraka. Najlepiej udać się do dobrego sklepu z żelastwem i kupić zwykłe o dużej twardości a następnie zeszlifować boki łebka aby się kontrowały. Pozdrawiam Arek

lukjanet
Uczeń
Uczeń

Postautor: lukjanet » śr 17 maja, 2017

Dzieki za inf. Ale mam pytanie jeszcze jedno... Jaki jest rozmiar tych śrub ? bo zostały mi tylko te łebki i dosłownie po centymetrze wiec już zgłupiałem ile one dokładnie miały długości?

speeder
Junior Administrator
Junior Administrator
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy

Postautor: speeder » śr 17 maja, 2017

Nie wiem czy duża twardość to dobry pomysł. Fabrycznie jest 4.8 bodajże.
Wiara czyni cuda.

lukjanet
Uczeń
Uczeń

Postautor: lukjanet » czw 18 maja, 2017

Spoko... własnie wczoraj kupiłem jakieś o klasie 10 i już je zamontowałem po lekkim szlifie głowki tylko jeszcze nie testowałem bo łańcuch za dużo skróciłem i czekam na nowy. To co te mogą mi pęknąć? Wydaje mi się że własnie takie powinny być bardziej wytrzymałe na takie naprężenia. Tym bardziej że gość sprzedający w sklepie tylko ze śrubami takie mi polecił do mocowania zębatki. W jakimś serwisie jak dzwoniłem po oryginalne których nie mieli oczywiście tez mi polecili twarde.

speeder
Junior Administrator
Junior Administrator
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy

Postautor: speeder » czw 18 maja, 2017

Chodzi o to, że mogą być "za wytrzymałe".
Wiara czyni cuda.

Wróć do „Pomoc”