• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Benzer classic 50 elektryka

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
kemmil50
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: czw 30 cze, 2011
Lokalizacja: Olsztynek

Benzer classic 50 elektryka

Postautor: kemmil50 » śr 13 kwie, 2016

Witam.
Znajomy przyprowadził mi Benzera Classic 50, WS 50 w którym znikła mu iskra. Niestety motorek ma już swoje lata wiele przeszedł cała instalacja jest łączona w kilku miejscach. Proponowałem mu że najłatwiej będzie chyba kupić i założyć nową instalację, niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej. Czy zmieniał ktoś z was wiązkę w tych benzerkach a może chociaż wie jaka powinna pasować bez większego przerabiania? A jeśli nie to może dostał bym od was jakiś schemat po którym bym szukał co jest grane ?


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: to&owo » śr 13 kwie, 2016

zumico gr 200, toros el classico. A ile cewek masz w iskrowniku?

kemmil50
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: czw 30 cze, 2011
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: kemmil50 » sob 07 maja, 2016

Przepraszam że czasu tyle mineło od mojego postu ale niestety nie miałem czasu zająć się tym motorkiem. Dziś zajrzałem do niego, instalacja jest 2 cewkowa, jeśli mogę prosić o jakiś schemat instalacji to będę wdzięczny bo sporo kabelków jest pociętych będę miał sporo pracy. :)

Smolarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 175
Rejestracja: wt 25 cze, 2013
Lokalizacja: Trzebnica
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Smolarek » sob 07 maja, 2016

Podaj mi swojego maila to wieczorkiem ci wyśle bo tu mi sie nie uda. Pierwsze peimo to czy świeca dobra potem kabel wysokiego nap, potem cewka, potem moduł, a na końcu stator tak to leci w okablowaniu w wielkim skrócie.

kemmil50
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: czw 30 cze, 2011
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: kemmil50 » ndz 08 maja, 2016

Mój email to: kamil.szuba6@gmail.com
Powiem tak, motorek nie jest mój tylko mojego kumpla, w pierwszej kolejności kazałem mu właśnie sprawdzić fajke świecę moduł no i niby sprawdził to przekładał z drugiego moto. Ja podejrzewam że spaliła się cewka ta na magneto od zapłonu albo impulsator bo po 1 wczoraj multimetrem sprawdzałem napięcie i tylko na jednym przewodzie (czarno-czerwonym) pokazało mi napięcie a po 2 po otwarciu pokrywy od magneto wylała się woda o.O gościu myjąc musiał zalać no i śmierdzi z tych cewek spalenizną.. gdybym wiedział tylko która z tych cewek jest od zapłonu ta z której wychodzą 2 przewody czy ta z jednym przewodem no i ogólnie schemacik by się przydał żeby posprawdzać dalszą drogę kabelków czy wszystko jest ok jakoś to ogarnąć polutować poizolować bo cała instalacja wygląda jak by ją kosiarką ktoś poszarpał :D


Smolarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 175
Rejestracja: wt 25 cze, 2013
Lokalizacja: Trzebnica
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Smolarek » ndz 08 maja, 2016

Daj sobie spokuj z przewijaniem cewek cały stator to taniocha, to co mówisz wskazuje faktycznie na usmarzone cewy, sprawdź potem jeszcze regulator bo jego też mogł szlak trafić. Potem ci wyśle schemat bo akurat teraz wychodzę kobite nakarmić. <lol>

kemmil50
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: czw 30 cze, 2011
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: kemmil50 » pn 09 maja, 2016

Pewnie że nie mam zamiaru przewijać, stator już zamówiony :D Dziwne tylko że cewka ta grubiej nawinięta z której odchodzą 2 przewody jest spalona bo multimetr pokazuje poniżej 1 Ohma na jej końcach, cewka nie wytwarza napięcia a ta druga z której wychodzi jeden przewód ta cieńsza podaje napięcie. Zawsze wydawało mi się że ta cieńsza owinięta czarnym sznurem jest od zapłonu. Chyba że do wytworzenia iskry potrzebne jest napięcie z obu ? O.o
Tak czy siak stator już zamówiony a prosił bym jeszcze tylko o ten schemacik żeby ogarnąć instalacje polutować wszystkie kabelki i termokurczkami ładnie zaizolować.

Smolarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 175
Rejestracja: wt 25 cze, 2013
Lokalizacja: Trzebnica
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Smolarek » pn 09 maja, 2016

Przepraszam zapomniałem wczoraj jak wrócę z pracy to ci go wyślę.

Smolarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 175
Rejestracja: wt 25 cze, 2013
Lokalizacja: Trzebnica
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Smolarek » pn 09 maja, 2016

poszło :)

kemmil50
Uczeń
Uczeń
Posty: 39
Rejestracja: czw 30 cze, 2011
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: kemmil50 » pn 09 maja, 2016

Wielkie Dzięki za schematy. Szczególnie ten z kolorami przewodów bardzo przejrzysty wszystko jak na tacy w końcu wiem które kabelki dokąd prowadzą sie tak nie zlewają aż sobie chyba go wydrukuje w folię zawinę i w garażu powieszę bo przyda się na pewno jeszcze nie raz :D

Smolarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 175
Rejestracja: wt 25 cze, 2013
Lokalizacja: Trzebnica
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Smolarek » wt 10 maja, 2016

Z tymi kolorami to ostrożnie bo nie wszystko moze być identyczne. W razie W to pisz na pw. ;)

Endriu406
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 lut, 2024
Pojazd: Benzer WJ50

Re: Benzer classic 50 elektryka

Postautor: Endriu406 » ndz 11 lut, 2024

Witam, podpinam się pod temat. Czy mógłbym również poprosić o schemat instalacji do Zumico GR200?



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl