• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opony

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
Aviano
Praktykant
Praktykant
Posty: 67
Rejestracja: wt 20 sie, 2013
Lokalizacja: Woj. Lubelskie

Re: Opony

Postautor: Aviano » sob 25 paź, 2014

A 90/80 17 podejdzie :P ?


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opony

Postautor: to&owo » sob 25 paź, 2014

tak :p ale to już balonowa opcja :p

Szymciu
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: śr 27 maja, 2015
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opony

Postautor: Szymciu » czw 28 maja, 2015

Witam !
Polecam wszystkim którzy liczą sobie przyczepność za w miarę przystępną cenę.
Kupiłem oponki firmy Heidenau i jestem z nich mega zadowolony trzymają się przy hamowaniu i w winklach znakomicie sam jestem zaskoczony. Guma jet mięciutka i ładnie się klei do asfaltu. :D
Ja za komplet do Zippa Nekena dałem coś koło 250zł ale było warto rozmiary jakie brałem to:
-tył 100/70/16
-przód 2,75/18
Gorąco wszystkim polecam ! :]

Awatar użytkownika
Boszu
Majster
Majster
Posty: 96
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Lokalizacja: Koz³ówek/Podkarpacie
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Boszu » sob 30 maja, 2015

Ja tam Heidenau bym nie polecił. :P Koledzy niby te K55 zachwalają że trzymać się fajnie trzymają! Ale lecą baaaardzo szybko. ;) Pół sezonu to góra na tej oponce...

I ja tam wolę kupić za 50-60zł używkę pirelli lub Michelin...
Aktualnie będę od znajomego brał 5-letnią Pirelkę Diablo Rosso w db/bdb stan.
Według opinii internetowych nie jest to może jakiś super klej do asfaltu... Ale za to w GR200 powinna wytrzymać dożywotnio. ;) W Motocyklach 600ccm kolesie opisywali że przejeżdżali po 5 sezonów i 80tyś...

W Ogarze 200 swego czasu też miałem raz pirelkę, a później Michelin... Na pirelce 3 razy urwałem hamulec tylny i później zmieniłem na Michelin... Hamulec wzmocniłem itd.
A zmieniłem bo pirelkę miałem 120/70, a Michelin 110/70 którą dostałem za piwko od znajomego.
Bieżnik bliski ogranicznika, ale rok na niej przelatałem i ostatnio kolega w Charcie ją jeszcze miał. Przypalał co chwilę, a i tak jeszcze da się na niej jeździć! ;)

I rozmiarowo polecał bym 90/70 lub 90/60... Ostatecznie 100/70... Bo 110 i 120/70 czy /60 będą za szerokie, i będzie się robił efekt niepożądany, bo opona się zegnie po założeniu i nie będzie tej przyczepności co trzeba...
Zapraszam na mĂłj kanaÂł na YT:
Link do kanaÂłu.
Znajdziecie tam Motovlogi, filmy ze ZlotĂłw, Stuntu i Testy motocykli/motorowerĂłw.

Szymciu
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: śr 27 maja, 2015
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opony

Postautor: Szymciu » sob 30 maja, 2015

Tak,tak... każdy ma swoje zdanie na temat opon.. ale pojeździj sobie po winklach (ale takich już ostrych winklach) ja bym nie radził na 5 letniej oponie.... nawet przy tych pojemnościach. Fakt oponki się dosyć szybko ścierają ale bez przesady chyba że ktoś pali kapcia albo co chwile jeździ na tylnym heblu... ale to jak dla mnie głupota, wielką zaletą miękkiej gumy jest klejenie się do asfaltu i to się ceni... opona w motocyklu nie powinna być starsza niż 3-4 lata. Goście wywalają opony bo stare a wy te śmieci kupujecie i polecacie innym... oklaski
ale lepsza taka opona niż jakaś plastikowa guma za 20-30 zł :P


Awatar użytkownika
Boszu
Majster
Majster
Posty: 96
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Lokalizacja: Koz³ówek/Podkarpacie
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Boszu » ndz 31 maja, 2015

Nie trzeba przypalać lub jeździć na heblu... ;) I przednia opona im leci podobnie jak tylna...

Co do przyczepności, opony które miałem w Ogarze mimo iż też miały może nawet więcej niż 5 lat... To podnóżki na nich przycierałem wchodząc 65-70km/h w wąski zakręt 90'. (fajna miejscówka na takie właśnie komarki, bo z jedne strony kawałek z górki aby się tym dało dobrze rozpędzić i dobra widoczność oraz ostry zakręt, chodź wąski)
Na upartego, może i na kolano by ktoś tym ogarkiem dał rady zejść. ;) Ja tam wtedy się tego nie uczyłem i jakoś, nie jarało mnie to wtedy. A wystarczyło by pewnie wyciągnąć kolano...

I zależy też do czego ktoś potrzebuje... Ja tak jak pisałem, że Pirelka Diablo Rosso nie jest klejem do asfaltu, ale jak na moje wymagania powinna mi wystarczyć.
I lepiej kupić za 50zł taką oponę, niż nową Chińską marki nw. Yangxiang czy jak to się tam one zwają... Taka teraz mam i podczas redukcji biegu z 3 na 2 na wyższych obrotach się uślizguje, a nie mówiąc co by się działo jak gdybym próbował się na niej lepiej złożyć!
I tylnym hamulcem aktualnie nie opłaca mi się hamować, bo każde hamowanie kończyło by się uślizgiem i oponę skończył bym w miesiąc?? Przyjmując że nie jeździł bym dużo i zrobił tylko tysiąc kilometrów...

A co do jazdy po winkach, to akurat jeździłem już. ;) GR200 na razie tylko raz się wybrałem, ale wcześniej Ogarem 200 kilkukrotnie byłem w tym miejscu:
Link do pierwszego filmiku.
Tutaj widać też kolesia na czarnej CBR który latał właśnie na kilkuletnich Michelinach, ja tam jeździłem na Chińskich, i to był mój ogólnie pierwszy wypad tam...

Link do drugiego filmiku.
Tutaj gdzieś od ok. 3 minuty widać jak próbowałem zejść na kolano na właśnie Chińskich oponach... Gdzie w końcu tylne koło zaczęło się pod koniec zakrętu uślizgiwać i zrezygnowałem z składania się na tych oponach...


Ale, każdy ma swoje zdanie... ;) I każdy jeździ na tym, na czym woli... ;)

I dodam jeszcze opinię jak kupię tą Pirelkę... Bo może się okazać że akurat ta opona już nie będzie tak dawać rady jak poprzednie używki które miałem. ^^
Zapraszam na mĂłj kanaÂł na YT:

Link do kanaÂłu.

Znajdziecie tam Motovlogi, filmy ze ZlotĂłw, Stuntu i Testy motocykli/motorowerĂłw.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Opony

Postautor: ReallY » ndz 31 maja, 2015

Obaj macie rację, ja miałem z tyłu wcześniej michelina kupiłem nówkę oponę i było dobrze ale tył mi uciekał gdy chciałem się bardzo mocno położyć teraz kupiłem continentala 110/70 opona tak się ułożyła iż musiałbym się prawie położyć na ziemi aby wyczerpać przyczepność a ma coś ok 5 lat chyba i wolałbym dać dwa razy 70zł za używki ale szersze niż na jedną 140zł i mieć mało przyczepności mimo że guma nowa. Kolega ma w tzr mitas albo heidenau i nie chwali sobie ich.
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Szymciu
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: śr 27 maja, 2015
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opony

Postautor: Szymciu » ndz 31 maja, 2015

Powiem ci że ja sobie bardzo chwalę Heidnau moto prowadzi się bardzo pewnie, przy ostrym hamowaniu także (jeszcze nie straciłem przyczepności)(Trzeba umieć też hamować :) bo stracić przyczepność specialnie to każdy głupi potrafi ;) ) nawet przy mocnym składaniu się w winklu przy nie za wysokich temp. daję radę i będę kupował je dalej bo mam do nich zaufanie. Ale każdy ma swoje zdanie, swoje życie, swoje marki, więc temat jest bardzo rozległy i można by się kłócić w nieskończoność...
A jeśli chodzi o winkle Ja w Zippie Nekenie mam podnóżki całe pościerane na moich oponkach. I pamiętajcie że guma też traci z wiekiem swoje właściwości :) ;)
Ostatnio zmieniony ndz 31 maja, 2015 przez Szymciu, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Opony

Postautor: ReallY » pn 01 cze, 2015

Tyle że ja u siebie nie mam seri hamulca tylko cału układ z mito/tzr125 i od czegoś tam jeszcze chyba jest taki sam więc bardzo łatwo u mnie o utratę przyczepności.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Szymciu
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: śr 27 maja, 2015
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opony

Postautor: Szymciu » pn 01 cze, 2015

Na pewno da się nim operować łagodnie kwestia wprawy i wyczucia. :)

Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Opony

Postautor: Latos » wt 02 cze, 2015

Mam oponę 110/90 16 na dętkę, seryjna dętka od nekena czy gb streeta (opona 3,5x16) nie będzie za mała?

Awatar użytkownika
Boszu
Majster
Majster
Posty: 96
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Lokalizacja: Koz³ówek/Podkarpacie
Kontaktowanie:

Re: Opony

Postautor: Boszu » śr 03 cze, 2015

Latos pisze:Mam oponę 110/90 16 na dętkę, seryjna dętka od nekena czy gb streeta (opona 3,5x16) nie będzie za mała?


Prędzej to bym obawiał że za duża... ;) 3,50 to taki odpowiednik 120/90 jeżeli chodzi o szerokość. (z tego co nie tak dawno kalkulowałem) ^^

I co do za dużych dętek, to ja wczoraj złapałem 4-tego kapcia przez złe ułożenie dętki. :/ I zmieniłem z 2,25 na jeszcze gorszą oponę 2,75... Żeby nie złapać kolejnego kapcia... (dętka 2,75)
Zapraszam na mĂłj kanaÂł na YT:

Link do kanaÂłu.

Znajdziecie tam Motovlogi, filmy ze ZlotĂłw, Stuntu i Testy motocykli/motorowerĂłw.

Szymciu
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: śr 27 maja, 2015
Lokalizacja: Pomorze

Re: Opony

Postautor: Szymciu » śr 03 cze, 2015

Ja założyłem oryginalną dętkę czyli 3,50x16 do opony 100/70/16 i była raczej za mała nie za duża bo złapałem kapcia i była porozrywana na bokach... czyli najprawdopodobniej była za mała ta dętka obecnie mam bezdętkowy wentyl i na razie trzyma :P
Ostatnio zmieniony śr 03 cze, 2015 przez Szymciu, łącznie zmieniany 1 raz.

Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Opony

Postautor: Latos » śr 03 cze, 2015

A ja obliczałem że 3,5 to odpowiednik 90-tki o ile taka występuje. 3,5 x 2,5 x 10 = 3,5 x 25 = około 88

Czyli potrzebna do 110 będzie większa dętka

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opony

Postautor: to&owo » śr 03 cze, 2015

macie na w pierwszym temacie jak liczyć.
ja mam hidenau i mitasa. mitas na tyle, taki do enduro, obydwie opony kleją jak pojebane, zwłaszcza ten heidenau 2,75/17. mogę powiedzieć śmiało, są warte swojej ceny. a to, że wrzucicie na felgę 1.4 oponę 110/70 nie zwiększy przyczepności, bo opona będzie kleić jeszcze mniejszą powierzchnią :)



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl