• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Złe odcięcie zapłonu

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Matiz2324
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 sie, 2017

Złe odcięcie zapłonu

Postautor: Matiz2324 » wt 14 sie, 2018

Witam.
Posiadam w motorku z silnikiem 110cc i gaźnikiem pz22 (wszystko dobrze wyregulowane, dotarty, reakcja na gaz bardzo dobra jak na tą pojemność) ogranicznik obrotów z allegro; niektórzy nazywają to "odcinką" lecz jest mi to potrzebne tylko w razie kontroli (kilku znajomych już potraciło dowody właśnie na prędkości). Odcinka działa, a raczej można powiedzieć, że przestaje działać ponieważ tak jak w poprzednim sezonie odstęp pomiędzy kolejnym odcięciem zapłonu był bardzo krótki i brzmiało to jak w "rasowym" motocyklu tak teraz zapłon odetnie się przy np 5k obrotów, następnie jest przerwa z pół sekundy i zapłon jest przywracany przez co paliwo nagromadzone w komorze przez ten czas (około 0.5 sekundy) potrafi nieźle przywalić w wydechu przysłowiową "marchewą" (tak, wydech "pół" przelot). Do tego ogranicnik zamiast blokować prędkość czyli obroty na tym 4 biegu to dopuszcza przez te 0.5 sekundu przekroczyć to legendarne 45km/h przez co staje się on bezużyteczny. Dodam,że próbowałem zabawy z potencjometrem, lecz zmieniał tylko obroty odcięcia; do tego wymieniłem moduł ogranicznika na nowy i otrzymałem ten sam efekt. Na sam koniec wymieniłem moduł zapłonowy, lecz też bezskutecznie. Nie mam pojęcia co może to powodować; wszystko wskazuje na starzenie się jakiegoś materiału ponieważ w poprzednim sezonie wszystko grało jak miało grać. Mam takie małe podejrzenia jak odkręcona lub skorodowana masa lub problem ze świecą lub samym zapłonem (iskrownik, cewka). Z góry dziękuje za pomoc.


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Złe odcięcie zapłonu

Postautor: JOSEMORALES » śr 15 sie, 2018

A nie pasz przypadkiem za wysoko podniesionej przepustnicy na śrubce regulacji?

Matiz2324
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 sie, 2017

Re: Złe odcięcie zapłonu

Postautor: Matiz2324 » śr 15 sie, 2018

Kwestia doboru mieszanki też raczej odpada; aktualna regulacja gaźnika daje świece kawe z mlekiem co nie znaczy, że nie próbowałem na mniejszej, bądź większej regulacji przepustnicy. Niestety nic to nie zmieniało. Zmieniałem też dysze w gaźniku, lecz bezskutecznie. Dzisiaj "odnowiłem" złącza na masie oraz niektóre przewody w module zapłonowym i nadal to samo. To co zauważyłem to to, że gdy odkręce manetke na 3/4 to odstęp pomiędzy kolejnym odcięciem zapłonu jest taki sam jak na maks manetce, lecz wybuchy z wydechu są już mniejsze. Z tej sytuacji wywnioskowałem, że być może kondensator się po prostu zestarzał i utracił swoje właściwości "ładowania" przez co dłużej mu zajmuje naładowanie się i tym samym co raz rzadziej odcina zapłon. Oprócz tego pomyślałem, że zaworki może sie rozregulowały ale z drugiej strony maszyna ładnie chodzi, ładnie reaguje na gaz, a także nie narzeka na niedobór mocy jeśli chodzi o pojemność 110 oczywiście. W każdym bądź razie gdyby mieszanka była zła to chyba na 3/4 manetce odstępy między odcięciami różniłyby się od tych na full manetce, czy się może mylę? Według moich amatorskich wniosków najwyraźniej prawie 2 letni moduł ogranicznika obrotów już się "zestarzał" lub mam jakieś braki w zapłonie. Czy to możliwe, że ten kondensator mógł by to powodować?

P.S. Dodam, że ten oto dodatkowy moduł jest umieszczony w schowku pod siedzeniem który dość często był wilgotny, a nawet pływał w kałuży.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Złe odcięcie zapłonu

Postautor: JOSEMORALES » śr 15 sie, 2018

elektronika nie lubi wody <uoee>



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl