• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

gs 500

horno10
Praktykant
Praktykant
Posty: 61
Rejestracja: pt 18 lip, 2014
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

gs 500

Postautor: horno10 » pt 06 lut, 2015

Panowie mam pytanie odnoscie GS 500. Czy majac prawko A2 moge sobie legalnie smigac GS? One sa przystosowane pid A2? Czy trzeba cos robic, rejstrowac na A2?


Awatar użytkownika
Kurzac
Weteran
Weteran
Posty: 358
Rejestracja: czw 01 sie, 2013
Lokalizacja: Oleszno

Re: gs 500

Postautor: Kurzac » pt 06 lut, 2015

Gs 500 nie przekracza 48 km czyli mozesz legalnie na a2 smigac

Arros
Praktykant
Praktykant
Posty: 46
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Lokalizacja: WrocÂław

Re: gs 500

Postautor: Arros » pt 06 lut, 2015

Nie istnieje coś takiego jak "rejestracja na kategorię". Albo motocykl spełnia wymagania na daną kategorię i możesz na nim jeździć, albo nie spełnia. Jedyne, co wtedy możesz zrobić to ograniczyć moc i dostarczyć papiery z hamowni, żeby zmienili odpowiednie zapisy w papierach.

Jedyne, co Cię interesuje to to, co jest zapisane w papierach. Wymagania na kategorię A2 są ogólnie znane. 35 kW (46,93 KM) i stosunek mocy do masy 0,2 kW na 1 kg. Więc jeśli masz w papierach za dużo w którejś rubryczce - to nie możesz jeździć na A2 bez ograniczenia mocy, jeśli masz wystarczająco - możesz.

A GSy w zależności od egzemplarza i rocznika mogą się mieścić w tych wymaganiach albo nie mieścić. Co prawda jeszcze nie widziałem kogoś, kto czepiłby się o 0,3 konia na przykład, ale jak trafisz na służbistę...

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: gs 500

Postautor: Alpen » pt 06 lut, 2015

Arros pisze:Co prawda jeszcze nie widziałem kogoś, kto czepiłby się o 0,3 konia na przykład, ale jak trafisz na służbistę...

Bierz udział w wypadku i niech to zobaczą, życzę powodzenia.
modó³ wm mugen sport cdti

Arros
Praktykant
Praktykant
Posty: 46
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Lokalizacja: WrocÂław

Re: gs 500

Postautor: Arros » pt 06 lut, 2015

Alpen pisze:
Arros pisze:Co prawda jeszcze nie widziałem kogoś, kto czepiłby się o 0,3 konia na przykład, ale jak trafisz na służbistę...

Bierz udział w wypadku i niech to zobaczą, życzę powodzenia.


Właśnie o tym mówię.

Nie mówiąc o tym, że kary za jazdę bez uprawnień mają być podniesione - 500 złotych mandatu nie zaboli, 3000, a przy recydywie przepadek sprzętu zaboleć mogą.

A osobiście widziałem oglądając GS500-tki egzemplarze, które miały w papierach od 46 do 51 KM, zresztą niektóre źródła też podają liczby ponad 50.



Wróć do „Kosz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl