• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Wędkarstwo

Rozmowy o wszystkim innym niż motoryzacja.
to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Wędkarstwo

Postautor: to&owo » czw 19 mar, 2015

mustad i mikado, owner


Awatar użytkownika
Volumne
Weteran
Weteran
Posty: 542
Rejestracja: pn 25 mar, 2013
Lokalizacja: PorĂŞba

Re: Wędkarstwo

Postautor: Volumne » czw 19 mar, 2015

speeder, też je polecam (y)
Obrazek

Manasses
Posty: 2
Rejestracja: sob 17 sty, 2015
Lokalizacja: Bukowiec

Re: Wędkarstwo

Postautor: Manasses » pt 08 sty, 2016

Łowię sporadycznie i tylko podczas wakacji. Czasem w Polsce, ale najczęściej na Chorwacji.
Łowienie ryb w Chorwacji jest objęte opłatą wyłącznie jeżeli robi się to z łódki lub nurkując przy pomocy kuszy. W przypadku kuszy to jest to cena od 50 do 300 zł za tydzień w zależności od rejonu. Woda tam jest niezwykle czysta więc widać ryby bez problemów z brzegu do 5-10 metrów. O ile kuszą można łowić niezwykle duże okazy to z brzegu łukiem temat jest traktowany jako hobby i zabawę. Oczywiście nie wolno tego robić w portach, na plażach, a jedynie z dala od miejsc, gdzie może to stanowić zagrożenie. Takie informacje uzyskałem od policji kontrolującej pontony na których ludzie mieli zwykłe wędki - bez zezwolenia.
Pierwszy raz będąc w Chorwacji zaskoczyło mnie że popularną formą łowienia tam ryb jest "stawianie sznurka z haczykami". W Chorwacji jest to dozwolone ale trzeba od tego płacić opłatę. Bodajże 100 zł rocznie. Od każdej metody płaci się tam osobno. Np chcąc łowić kalmary też trzeba mieć zezwolenie na ciągnięcie sztucznej rybki. Nie ważne czy jest ona denna powierzchniowa czy fosforyzująca. Jeżeli łowi się z łódki trzeba mieć zezwolenie. Pewnie dlatego wyposażeniem chorwackiego wędkarza są profesjonalne proce do wystrzeliwania przynęty.
W tym roku planuję wakacje w Szwecji lub w Norwegii. Jestem właśnie na etapie przeglądania domków na swiatwypoczynku.pl , nawet ceny nie są takie straszne.

Lot
Posty: 2
Rejestracja: pt 16 sty, 2015
Lokalizacja: ElblÂąg

Re: Wędkarstwo

Postautor: Lot » wt 12 sty, 2016

Kuszą nie wolno, to może łukiem. Są specjalne łuki przystosowane do łowienia ryb. W zasadzie to może być tez typowy łuk. Wystarczy przystosować go montując kołowrotek https://www.bron.pl/luki-proce-dmuchawki/luki . Może też z jedną przelotkę - szczytówkę, taką zakładaną ad hoc . Myślę że to podobny sport jak każdy inny. Tyle że nie w Polsce. Też mam ochotę na wędkarstwo w Skandynawii .

https://youtu.be/Moul5WId10s

Manasses
Posty: 2
Rejestracja: sob 17 sty, 2015
Lokalizacja: Bukowiec

Re: Wędkarstwo

Postautor: Manasses » czw 16 cze, 2016

Na wiosnę łowiłem rybki w Borach Tucholskich. Było jeszcze przed sezonem i nie można było kupić pozwoleń w ośrodkach wczasowych. Musiałem jechać po pozwolenie na połów do Bysławia. Za 5 dni łowienia ryb w Zalewie Koronowskim http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdje ... lskie.html wzięli ode mnie 15 zł. Ryb jak na lekarstwo. Małe głównie ukleje, płocie, okonie, chociaż podobno niedaleko są sielawy. No ale to wyższa półka wędkowania


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Wędkarstwo

Postautor: to&owo » czw 16 cze, 2016

sieje, sielawy wymagają niebywałych umiejętności i wybrania idealnego okresu połowu.

Siqus31
Posty: 1
Rejestracja: czw 04 maja, 2017

Re: Wędkarstwo

Postautor: Siqus31 » czw 04 maja, 2017

Ja teraz dużo łapię w odrze bo czesi opróżnili zbiorniki retencyjne :)


________________________
czym pomalować starą boazerię

leszkowal
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 sie, 2023

Re: Wędkarstwo

Postautor: leszkowal » śr 30 sie, 2023

W sumie to dawno nie byłem na rybach :)
https://serwisogrzewania24.pl/oferta/pompy-ciepla/



Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl