• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Chiński zabytek?

Rozmowy o wszystkim innym niż motoryzacja.
michalkm
Majster
Majster
Posty: 105
Rejestracja: sob 16 maja, 2015
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Chiński zabytek?

Postautor: michalkm » wt 16 lut, 2016

Z zaskoczeniem uświadomiłem sobie, że już całkiem niedługo, za siedem lat, mój "chińczyk" z 1998 r. (Jincheng Knight, replika Hondy Magna Fifty) zasłuży sobie na żółte tablice.
Szok. I w ogóle śmiesznie to brzmi - zabytkowy chińczyk...
To był chyba pierwszy importowany chiński motorower, tzn. jako model, dopiero potem zaczął się boom.
A może ktoś ma starszego (oczywiście zarejestrowanego i jeżdżącego)?

- Michał -


Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Chiński zabytek?

Postautor: Latos » pn 22 lut, 2016

Zarejestrujesz jako zabytek, ale blachy i tak białe dostaniesz, żółtych do motorowerów nie robią

Swoją drogą to astrę jedynkę i golfa trójkę pierwsze roczniki można na zabytki rejestrować :D

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Chiński zabytek?

Postautor: to&owo » pn 22 lut, 2016

taki to zabytek jak i polonezy albo maluchy :D klasyki xD

michalkm
Majster
Majster
Posty: 105
Rejestracja: sob 16 maja, 2015
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Chiński zabytek?

Postautor: michalkm » wt 23 lut, 2016

Dzięki Latos, nie wiedziałem, że motorowerom nie przysługują żółte. Trochę szkoda...

A wiesz może co dokładnie znaczy wymóg "75% części oryginalnych"? Szukałem po sieci i nie wiem - czy te 75% to ilościowo, objętościowo, wagowo, czy cenowo. A już tak zupełnie precyzując, to czy:

a.) chiński Jincheng z wymienionym silnikiem na zbliżony, ale nie oryginalny (oryginalny ma 3 biegi i wszystkie do dołu - trzeba by jeździć tylko tym, żeby się przyzwyczaić, no ale mam go w razie czego) oraz z nowym napędem kwalifikuje się na te 75% ?

b.) jako że to klon w 90% zgodny z Magna Fifty, mógłbym spróbować uzupełnić/wymienić te części, które się różnią na oryginały Hondy (tak, finansowo nie ma to sensu, ale cóż, takie hobby), no ale musi zostać i tak rama Jinchenga - identyczna jak Magny, ale jednak produkcji i z tabliczką Jinchenga. Co wtedy? czy jeśli będzie całość Hondy, a tylko rama Jinchenga, to można to uznać za >75% Hondę?

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Chiński zabytek?

Postautor: KucaQ » wt 23 lut, 2016

Nie, 75% części oryginalnych, to 75% części oryginalnych. Włożysz części z Hondy i już nie będzie oryginał. Oryginał wyjechał z fabryki jako Jincheng i tego trzeba się trzymać.

Dla mnie to też parodia, że niektóre auta, które juz trochę wieją nowoczesnością mozna walić na żółte.
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."


mikus
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 mar, 2016

Re: Chiński zabytek?

Postautor: mikus » śr 02 mar, 2016

z zabytkami jest problem głównie z eksportem za granicę

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Chiński zabytek?

Postautor: szymo_97 » śr 02 mar, 2016

Zgadzam się z Kubą. Mam motocykl, który ma 25 lat, ale jest chłodzony cieczą, ma 4 gary, 16 zaworów, hamulce hydraulicznę i stylistykę typową dla dużo nowszych nakedów. Według mnie gryzłoby się to trochę z żółtą blacha.

Mam też samochód z 91 i jego rozważam zarejestrować jako zabytek, bo jednak koszty OC w tym wypadku są bardzo duża oszczędnościa. Chyba jednak trudno będzie w nim znaleźć tylko 25% części nieoryginalnych, więc pewnie dam spokój :/
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Chiński zabytek?

Postautor: KucaQ » śr 02 mar, 2016

Daj sobie siana ;) Procedura rejestracji auta na zabytek jest cholernie wnikliwa. Przyjedzie rzeczoznawca i będzie Ci trzepał auto przez pół dnia. Jakby nie patrzeć dla państwa to są koszty, a chcąc zarejestrować Polo na zabytek, urzędasy patrzyli by spod byka, bo nie oszukując się, wiemy w jakim stanie jest większość tych aut. Zabytki dostają bezterminowy przegląd, więc niektórzy baliby się po prostu zezwolić na rejestrację takiego auta (szczególnie gdyby zobaczyli, że takie auto chce zarejestrować nastolatek). Inaczej jest w przypadku rzadkiego, lub naprawdę starego samochodu, a jakbym chciał wszcząć procedurę rejestracji Astry czy Golfa z 91r. na zabytek to by mnie chyba wyśmiali :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Chiński zabytek?

Postautor: szymo_97 » czw 03 mar, 2016

No ja wiem jak to jest. Jakbym chciał trzymać Polo hobbystycznie przez następne wiele lat i zrobił w nim generalny remont blacharski to dopiero wtedy bym się zainteresował bardziej tematem :p
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

szynszyl
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 mar, 2016

Re: Chiński zabytek?

Postautor: szynszyl » czw 24 mar, 2016

Zabytek? Człowieku, nie wiedziałem, że za taki sprzęt już dają żółte blachy... Tak samo, jak nie wiedziałem, że dziesięć lat temu to nie był 1996. Jeszcze trochę i maluch będzie klasykiem, a moja sąsiadka z bloku nim śmiga do pracy i dzieci wozi do szkoły...

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Chiński zabytek?

Postautor: to&owo » czw 24 mar, 2016

niestety ludzie juz sobie wkrecili, ze maluchy to klasyki :) dodajmy,ze bel air z 1958 roku to tez klasyk.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Chiński zabytek?

Postautor: szymo_97 » pt 25 mar, 2016

Maluch był wyprodukowany w takiej ilości egzemplarzy na rynek polski, że trudno będzie go nazwać klasykiem kiedykolwiek :p

Niemniej jednak jak ktoś ma 25 letniego malucha, którego chce go rejestrować na zabytek to kto mu zabroni?
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Chiński zabytek?

Postautor: to&owo » pt 25 mar, 2016

zdrowy rozsadek :D a nie wie cio jak to jest z tymi przegladami? Wcgodze te coroczne przeglady w autach na zoltych blachach?

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Chiński zabytek?

Postautor: szymo_97 » pt 25 mar, 2016

A nie wiem, póki co są chyba bezterminowe.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

jawor29
Posty: 2
Rejestracja: ndz 29 maja, 2016
Pojazd: Honda cbr600

Re: Chiński zabytek?

Postautor: jawor29 » ndz 29 maja, 2016

A jak to wygląda cenowo? Lepiej właśnie rejestrować normalnie czy na zabytek. Co się bardziej opłaca?



Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron