• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Kosmetyki do auta, motocykla

Rozmowy o wszystkim innym niż motoryzacja.
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Kosmetyki do auta, motocykla

Postautor: Alpen » ndz 05 kwie, 2015

Siemanko, używacie jakiś chemikaliów do swoich pojazdów? Jeśli tak to czego używacie? Szukam jakiejś dobrej piany aktywnej, bo niestety obecna którą miałem nie działała zbyt dobrze i były jakieś zacieki po niej :/
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
Rebeluch
Weteran
Weteran
Posty: 372
Rejestracja: wt 12 lis, 2013
Lokalizacja: Wyspy Owcze
Kontaktowanie:

Re: Kosmetyki do auta, motocykla

Postautor: Rebeluch » ndz 05 kwie, 2015

Ja do ciężkich brudów używam K2 Brake Cleaner i działa super.
Smoła, smar, olej nic mu nie straszne
Do nabłyszczania używam K2 Ultra Wax i też działa super ;)
Daj + to nie boli a motywuje !
________> http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/145150 <______________

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2001
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Kosmetyki do auta, motocykla

Postautor: n0r3k » ndz 05 kwie, 2015

piane aktywną mam ale gąbki nic nie zastąpi. zawsze najpierw opierniczam samochód/motocykl pianą z karchera ale potem i tak gąbka i wszystko oblatuje. potem spłukuje karcherem i ściągaczką zbieram wode żeby zacieków nie było.
do woskowania mam fajny specyfik z porsche, niewiem czy to można gdzieś kupić nazywa się Bezz Nezz to jest taki szybki wosk nabłyszczający, psikasz i wycierasz mikrofibrą.
do szyb mam pianke firmy Kent kozacka sprawa, w zasadzie to myje nią szyby, wycieram meble w domu, kafelki itp itd.
Zmywasz do hamulców to do naprawdę ciężkich brudów, ja mam wurtha (wszystko z firmy przynosze :D )
do mycia felg mam jeszcze jakiś kwasior ale nie wiem co to za nazwa bo przelałem sobie z beczki, tak samo do nabłyszczania opon mam fajny specyfik na bazie ropy ale nazwy nie znam.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

koala
Uczeń
Uczeń
Posty: 20
Rejestracja: pt 20 lut, 2015
Lokalizacja: Katowice

Re: Kosmetyki do auta, motocykla

Postautor: koala » śr 02 gru, 2015

Teraz są takie nowe specyfiki, że działają naprawdę dobrze. Szybko schodzi po nich piana, a samochód wygląda naprawdę nieźle. Osobiście uważam jednak, że warto używać preparatów również do podwozia. Ostatnio kupiłem sobie farbę do zacisków hamulcowych, mniej więcej coś takiego: http://lakiery24.com/lakiery-do-zaciskow-hamulcowych/641-lakier-do-zaciskow-hamulcowych-motip-zestaw-gratis.html, bo słyszałem że to bardzo dobry pomysł i można w ten sposób znacznie przedłużyć działanie tych części i ochronić przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi.



Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl