• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Rozmowy o motoryzacji.
to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Postautor: to&owo » śr 28 paź, 2015

Odkopuje po kilku latach. Ale też muszę pochwalić się nowym rekordem. nie wiem ile wynosi błąd pomiarowy, ale udało mi się zejsć ze spalaniem poniżej 1,20L na 100km :)


Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Postautor: szymo_97 » czw 29 paź, 2015

Uważaj stary, bo zaraz Ci się zacznie górą wylewac :D
Ja przy pojemności 150 cc na moim bobberku o masie 120 kg i półmetrową kierownicą zszedlem kiedyś do 1.7 l, co uważam za równie imponujący wynik.
Zasadniczo uważam, że kluczem do niskiego spalania jest nie tyle zmiana biegu na wyższy przy niskich obrotach, bo przez to niekiedy na tym wyższym biegu musimy dawać więcej gazu niż na poprzednim, żeby utrzymać taka sama prędkość. Wynika to z tego, że na niższych obrotach silnik ma mniej mocy. Tyczy się to głównie małych pojemności. Dlatego szlag mnie trafiał na eLce z tym "papierkowym" Eco drivingiem czasem. Samochód czy motocykl trzeba wyczuć kiedy najmniej pali. Ja mam coś takiego we krwi, że czym bym nie jeździł to spala mniej niż innym. Co ciekawe jeżdżę dynamicznie, co też ma swój wpływ na niskie spalanie w mieście. Dajmy na to rusze szybko ze świateł, złapie 80 km/h i już sobie lecę z prędkością, przy której samochód bardzo mało pali. Ponadto dzięki temu nie złapią mnie następne światła, przez co nie muszę znów stawać, a potem rozpędzić się od nowa :p
No ale styl jazdy to temat rzeka, nie ma co się dalej rozpisywać, bo bym mógł bez końca :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Postautor: to&owo » czw 29 paź, 2015

dokładnie tak :)
jako potwierdzenie podam przykład. miałem zestaw zębatek w Ogim 15-46 na 50ccm. moto miało cały czas ciężko. chociaż prędkość 50km/h miałem przy niższych obrotach niż obecnie (13-46). a na owym zestawie 13-46 mimo ostrzejszego stylu jazdy spalam mniej jakieś 200-300ml. do tego silnik sporo wolniej się nagrzewa.
co do eco-drivingu na prawku to jakaś paranoja. jak czytałem o tym, to się zastanawiam poważnie, czy ludzie decydujący o tym, co stanowi ten eco-driving wogóle jeździli kiedykolwiek autami :) bo z oszczędnością to ma naprawdę nie wiele wspólnego. zwłaszcza pułap obrotów jakie można osiągać podczas tej "ekologicznej" jazdy :)

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Postautor: Yato » czw 29 paź, 2015

bo na spalanie ma głównie wpływ otwarcie przepustnicy :)
:)

vxproplus
Majster
Majster
Posty: 101
Rejestracja: wt 28 lip, 2015
Lokalizacja: NSZ
Pojazd: Router WS 50 MR'13
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ecodriving ;] Oraz jazda po kałużach.

Postautor: vxproplus » śr 11 lis, 2015

Bezpośredni wpływ na spalanie ma podciśnienie w kanale ssącym. Kiedyś jeździłem z wakuometrem w swoim motorze i też nawet pokazywał większe spalanie na wyższym biegu niż na niższym przy utrzymywaniu prędkości. Jeśli chodzi o sprawność silnika to jest najwyższa przy obrotach momentu maksymalnego. Jazda ze zbyt niskimi obrotami to katowanie wału. Jak mam obroty mniejsze niż 4000 i gazu więcej niż 1/4 to zmieniam bieg na niższy.



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl