• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Japońskie cuda czyli Mazdy

Rozmowy o motoryzacji.
koala
Uczeń
Uczeń
Posty: 20
Rejestracja: pt 20 lut, 2015
Lokalizacja: Katowice

Japońskie cuda czyli Mazdy

Postautor: koala » czw 10 gru, 2015

A co myślicie o Mazdach? Ja ostatnio zachwycam się trójką i zastanawiam się nad kupnem. W końcu nie ma mocnych na samochody japońskie Tarnowskie Góry mają do tego super salon http://tarnowskie.mazda-dealer.pl/ i waham się czy zainwestować czy nie. chciałbym, żeby samochód służył mi przez długie lata, mam odłożone trochę gotówki, do tego wezmę kredyt na resztę. Opłaca się jednak tyle pakować?


Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Japońskie cuda czyli Mazdy

Postautor: Latos » pt 11 gru, 2015

16 lat dopiero mam więc mogę pani tylko podsunąć drobną sugestię.
Osobiście dziś kupiłbym raczej azjatyckie auto. Honda lub Mazda. Żadnych niemieckich, francuskich, włoskich, itp.
Mazda ma dość ciekawe silniki, mało mocy z dużej pojemności. Minusem jest odrobinę większe spalanie w porównaniu do małych, uturbionych jednostek i mniejszy moment obrotowy na niskich obrotach, zaletą będzie większa wytrzymałość silnika, mniej rzeczy, które mogą się popsuć, nie ma tyle elektroniki co w europejskich autach.
Japońskie auta mają dość ciekawy design, który jednak wraz z upływem czasu może stać się nieatrakcyjny niczym kolekcja ubrań sprzed 3 lat.
Czy interesują panią koreańskie auta?
Ogólnie powiem pani, aby dokładnie obejrzała pani konkurencyjne modele, odbyła jazdę próbną każdym z nich, zapytała o opinię znajomych, rodzinę, z pewnością też doradzą :)

EDIT: japońskie auta są bardzo dobre mechanicznie, jedyne co może im przeszkodzić w odleglejszym czasie to moim zdaniem korozja :)
Ostatnio zmieniony pt 15 sty, 2016 przez Latos, łącznie zmieniany 1 raz.

agata
Posty: 6
Rejestracja: pt 20 lut, 2015
Lokalizacja: Zabrze

Re: Japońskie cuda czyli Mazdy

Postautor: agata » pt 15 sty, 2016

Bardzo Latos dziękuję, bo sama też się właśnie zastanawiam nad Mazdą i Twoja wypowiedź mnie bardziej skłoniła na tak :) Tym bardziej, że zależy mi na jakim minisuvie w tym stylu http://zabrze.mazda-dealer.pl/modele/nowa-mazda-cx-3 Mazda Zabrze pozwala też na jazdę próbną, więc zamierzam się wybrać. Ale podoba mi się design i mam nadzieję, że jednak po kilku latach mi się nie znudzi :)
A czy można jakoś zapobiec słabemu punktowi japońskich samochodów czy korozji?

Latos
Specjalista
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: śr 23 kwie, 2014
Lokalizacja: Koronowo / CBY

Re: Japońskie cuda czyli Mazdy

Postautor: Latos » pt 15 sty, 2016

Pewnie można zlecić zakonserwowanie auta, ale to raczej niemałe pieniądze. Osobiście chyba bym to zrobił, ale oprócz tego można też zapobiegać czynnie korozji, tzn. w zimę po jeździe osolonymi drogami często myć auto, aby spłukać sól z auta, w lato starać się stawiać na suchym, a przede wszystkim twardym terenie, jak beton asfalt itp. z trawy na przykład, albo z ziemi na której ona rośnie, paruje woda, która osadza się na aucie i też wspomaga rudą. No i jeśli już coś się pojawi to absolutnie nie bagatelizować tego tylko szybko likwidować rdzę, nawet jeśli purchelki tylko się pojawią. I to chyba tyle :)
I przepraszam najmocniej za określenie pani "panem", często się nie spotykam z sytuacjami aby kobieta kupowała nowe auto :)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl