• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Folie Zmieniające kolor.

Testy i recenzje różnych produktów.
Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Folie Zmieniające kolor.

Postautor: Stefcio997 » ndz 27 maja, 2012

Folie zmieniające kolor aut są tanią alternatywą lakierowania. Pozwalają one na uzyskanie dowolnego koloru oraz wzoru. Wykonywane w bardzo wielu technikach, takich jak m.in. wylewanie i nadrukowywanie.
Pierwsza folia którą przedstawię jest połączeniem obu technik, jest to folia pojedynczo wylewana (są nawet potrójnie wylewane) pomarańczowa, nadrukowana dla uzyskania zamówionego przeze mnie odcienia. Folia marki Oracal- 55zł za metr kwadratowy
Obrazek
Jak widać, naklejona na papier ma ładny, intensywny kolor.
Obrazek
Niestety, po naklejeniu na powierzchnię nawet po wielu godzinach starań nie jest idealnie równa, a wszelkie niedoskonałości są widoczne nawet z daleka. A kolor przesuwa się po palecie w kierunku koloru podłoża. Spowodowane jest to niesłychaną przy tego typu produktach cienkością folii, jest cieńsza od ludzkiego włosa.
Efekt ten można zniwelować nakładając więcej warstw, niestety, jest to bardzo wymagające aby nałożyć wiele idealnych warstw, mi nie udało się nawet nałożenie jednej.
Kolejnym mankamentem wynikającym z jej podłej jakości jest podatność na uszkodzenia, nawet profesjonalna szpachelka do naklejek powodowała na niej uszkodzenia. - innymi słowy nie polecam.


Produktem innym jest folia wielokrotnie wylewana, jest ona grubsza, przez co nie odbarwia się przy nakładaniu, jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz mniej widać na niej niedoróbki, zwykle widoczne są jedynie pod światło i z bliska. Jest jednak ona wielokrotnie droższa, koszt metra kwadratowego może przekraczać 100zł. Brak zdjęć wynika z braku różnicy między lakierem a dobrze nałożoną folią.


Produktem trzecim jest folia drukowana, może ona być bardzo różna, ta z którą ja miałem doświadczenia zrobiła na mnie raczej pozytywne wrażenie. W tym wypadku folia stickerbomb. Folia firmy Ikonos. - 55zł za metr kwadratowy
Obrazek
Pierwsze wrażenie takie samo jak przy każdej folii, naklejona na papier wygląda idealnie.
Tu jednak zaskoczenie, po naklejeniu na ciemnozielony przedmiot folia pozostała czarno biała.
Obrazek
Niestety, podczas naciągania farba ulega uszkodzeniu i ściera się znacznie szybciej. Do tego stopnia szybciej że potrafi zejść prawie zupełnie podczas samego nakładania. Mankament drugi to marszczenie się folii po przyklejeniu, nawet jeśli została dokładnie przyklejona po podgrzaniu, gdy wystygnie i trochę poleży marszczy się.
Obrazek
Oczywiście, naklejona na motocykl nie będzie tak intensywnie dotykana jak na telefonie, przez co wycieranie może nie występować. Wytrzymałość tej folii na czynniki zewnętrzne pokaże test długoterminowy.
Ostatnio zmieniony pn 28 maja, 2012 przez Stefcio997, łącznie zmieniany 3 razy.
She's not girl, she's so bad.
She's the best ride I ever had.
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240


Awatar użytkownika
Żaba
Weteran
Weteran
Posty: 617
Rejestracja: wt 05 lip, 2011
Lokalizacja: Sanok

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: Żaba » pn 28 maja, 2012

Poradnik spoko leczy wychodzi chyba lepiej hydrografika
;) a jak nakleisz daj lakier bezbarwny nie będzie się łuszczyła i przecierała a przed naklejeniem zraszałeś 2 powierzchnie :P
Obrazek

ralkna
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 sty, 2015
Lokalizacja: Warszawa

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: ralkna » ndz 25 sty, 2015

Stefcio997 - wiem, że temat majowy ale tym lepiej! :)

1. jak to się sprawdziło na Twoim sprzęcie? ile wytrzymały? - nie wiem czy warto się bawić w cośÂ co chwilę tylko da radę :)

2. jaki jest całościowy koszt takiej "zabawy"? piszesz o cenie za metr kwadratowy. Proszę wybacz moje ciapactwo, ale ile metrów kwadratowych średnio może wejść na jedno moto?

dzięki!

chłopak z warszawy, a górnik :D nie odkopujemy tak starych tematów // speeder

a ja jaaaaj! Przepraszam :)
Ostatnio zmieniony pn 26 sty, 2015 przez ralkna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: Stefcio997 » pt 27 lut, 2015

Oj speeder, zestarzał się a dalej się czepia ludzi, temat stary ale odpowiedź tak czy siak się należy. ;)
ralkna, pod lakierem bezbarwnym na w miarę płaskich powierzchniach trzyma się do tej pory, nie wiem jak na moto bo sprzedałem i zmieniłem miejsce zamieszkania więc nie widuję go nawet,
a co do kosztu, motorki pokroju salmo to około 3,5m^2 na konstrukcjach tradycyjnej budowy zbiornik paliwa jest niemalże nie do oklejenia, ważne jest aby każdy element był klejony jednym kawałkiem, a zbyt "trójwymiarowe" elementy typu owiewka nie mogą być klejone nadrukiem bo się rozciągnie.
Do ceny należy doliczyć specjalną filcową szpachelkę (nie pamiętam nazwy specjalistycznej) czyli około 15zł, lakier bezbarwny na wierzch to jakieś 60-90zł/litr albo poniżej 40zł za puszkę 400ml, ale nie jest zbyt wydajny, a polerowanie upierdliwe.
Chyba tyle, pozdro. ;P

jestem moderatorem i moim obowiązkiem jest pilnować tu porządku. czy mam 15,20, czy 45 lat //speeder
Ostatnio zmieniony pt 27 lut, 2015 przez Stefcio997, łącznie zmieniany 2 razy.
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240

joponek
Posty: 4
Rejestracja: czw 05 mar, 2015
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: joponek » czw 05 mar, 2015

Ja chyba nie zdecydowałbym się na oklejenie taką folią swojego motocykla. Według mnie po jakimś czasie będzie to wyglądało nie estetycznie i brzydko. Już wole to po prostu przemalować, albo pomalować farbami i pokryć sprayem ochronnym.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: to&owo » czw 05 mar, 2015

ja oklejałem dużo i maks miałem rok to wyglądało jakbym wczoraj okleił. Ale to była dobra foila, nie najtańsza na allegro.

Awatar użytkownika
Stefcio997
Weteran
Weteran
Posty: 342
Rejestracja: sob 17 mar, 2012
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)

Re: Folie Zmieniające kolor.

Postautor: Stefcio997 » ndz 14 cze, 2015

Znów z poślizgiem, folia może i być tania, jak dasz na wierzch lakier bezbarwny, inaczej nawet nie ma po co zawracać sobie głowy bo od mycia się zetrze po miesiącu (jeśli będzie drukowana).
She's not girl, she's so bad.

She's the best ride I ever had.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22630240



Wróć do „Testy i Recenzje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl