• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Honda Varadero 125

Testy i recenzje różnych produktów.
Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: Honda Varadero 125

Postautor: Outer » czw 09 lut, 2012

Co to tego grata, to mi chodzi o stan, bo romet to błyszcząca nówka sztuka z 11 tyś przebiegu, z resztą wypowiedzi się zgadzam. Ale spalanie 3,5l/100 przy takich osiągach jest dla mnie za duże.

tak mało mocy na niskich to to nie ma


Powiem tak.

Wiadro na niskich ma bardzo mało mocy a na wysokich jest bardzo dobrze. I nie może być zarżnięty, bo jeszcze nigdy nie słyszałem, by rozrusznik zrobił więcej, niż 1 obrót wałem. Taki silnik i tyle, nic tego już nie zmieni.


Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2587
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Honda Varadero 125

Postautor: BeNeK » czw 09 lut, 2012

Outer, heh gdyby mnie było stać to bym kupił coś lepszego ale nie należę nawet to bogatszej grupy ludzi
rodzice mi do motoru nie dołożyli ani złotówki (tata trochę do rejestracji bo się bał że bez papierów latam) ale nie do moto
sam musiałem na wszystko zarobić
a że ktoś miał "dzwona" nie moja wina
Kiedyś zarobię i doskładam na "profesjonalne" malowanie i też się będzie świecił :D

Trzeba przyznać temat kontrowersyjny
Można jeszcze brać pod uwagę jaki kto typ moto preferuje.

Co do mocy i osiągów nie będę się już wypowiadał. Z perspektywy takich "mniejszych" motorków jest ok i nie ma co narzekać
a z perspektywy większych to muły
jak pierwszy raz zasiadłem za kierownicę cc700ccm i to już dość "zarżniętej" jak go trochę przegoniłem że tak powiem... To się wydawało mi że nawet żwawe autko no bo lekkie itd. Z tym że po przejechaniu się starym golfem z silnikiem 1.1 które już szło lepiej nawet to 1.1 stało się po jakimś czasie dla mnie autkiem z silnikiem dla "dziadków"
Podobnie z tymi 125ccm
Na początku jak go kupiłem było nawet spoko
A po niedługim czasie stał się wolny i można powiedzieć że zmalał w oczach :D
Będąc z kumplem na wagarach jak zasiadłem za kierownicę tego jego ogarka miałem dziwne wrażenie wielkości :D Koło jest prawie między nogami (przednie) a tylne tuż pod zadkiem :D
jak widzę simsona teraz to się wydaje jak jakiś rowerek
Krótki jak ... diabeł
Na mojego jak patrzę z boku w piwnicy to mi się dziwnie mały wydaje
a jak popatrzę na cbr od przodu/tyłu to też mam takie dziwne wrażenie ale nie dokończę bo w sumie cbr gdyby nie gabaryty byłby bardzo fajnym motorkiem :D
Jak dla mnie silnik v z varadero jest dobry. Jest przystosowany do spokojnej normalnej jazdy
Nie ma żadnych chiper osiągów ale jak się chce i mu się przydusi to setkę powinien załapać w ok 15s a to nie jest wcale źle jak na taki ciężki motorek i 2cyl o poj 60 z haczykiem

A tak dla porównania pojeździj chwilę ogarem 50ccm i po tyg odpal viadro i wtedy poczujesz to co ci się znudziło :D

A k125 z varadero bym jakoś specjalnie nie mierzył ze sobą pod wpływem osiągów bo nie dość że nie ta "klasa" nie inaczej chymmm "typ" motorków to ich masa itd ma sporą różnicę

Nie wiem jak wy ale ja uważam żeby nie ciągnąc tematu aby go zamknąć.
Są różne gusta, różne motory dla różnych ludzi i o różnym przeznaczeniu.
Jedni zawsze będą fanami cbr inni varadero a jeszcze inni np k125.
Szczerze to ja nie jestem fanem żadnego z tych motorków ani specjalnie żadnego nie lubię. O moim Kymco także mowa. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Jak komuś będzie mało będzie miał fundusze itd to albo zmieni moto albo jak będzie się chciał pobawic to sobie wsadzi większy silnik bo miejsce jest :P

heh długie te posty :D
ciekawe komu będzie się chciało je czytać :D

Nie ważne komu nie ważne czym jeździ może być nawet stary poczciwy komar który ledwo ciągną pod górkę samego siebie a jednak ludzie (większość) mogła o nim "pomarzyć"
mówię LwG i gumowych drzew i narka !!! <radocha>
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Honda Varadero 125

Postautor: Wilku1122 » czw 09 lut, 2012

Ogarnijcie się z tymi postami macie fajne motory i już choć i tak bym nie kupił zadnego z nich ;)
PIEC!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Honda Varadero 125

Postautor: RADI » śr 15 lut, 2012

Yhm, kłótnia trochę bez sensu Outer, Zachowujesz się tak jakby spalanie odzwierciedlało tylko osiągi ... zobacz że varadero jest DUŻO większe o tego K125 więc różnica jest kolosalna.

Wszyscy mówią że viadro to muł i itp ale się z tym nie zgodze jedyne co można by napisać to że jak na 125 to jest muł ;)
Zobaczce przykładowo jak niektórzy na 50 w 2suwie śmigają i wyprzedzaja sobie i wtedy sę mówi że ładnie idzie, ale varadero które jest mocniejsze od takiej 50-siąteczki i też może wyprzedzać to każdy już że muł .

Co do elastyczności tego silnika to się zgodze ale jak dla mnie ma to też plus jechałem na varadero bo chcialem je kupić . I Jechałem tak do 6 tys obr na poczatek i powolutku sobie przyspieszalo na ostatnim biegu jechalem sobie te 60 i mialem 6tys obr i dosłownie nie czuje się że moto jedzie .

Pozatym to jest tylko 125 i z taką pojemnością i to w 4t dużo się nie zawojuje ale nawet jak w trasie to varadero gdy się jedzie 80 i sie przyciśnie to się da wyprzedzić dlatego nie jeest źle .

Większość zachowuje się tak jakby dla nich w motorach nie liczyło się nic oprucz v maxa i przyśpieszenia, pewnie dlatego że z internetu nic innego nie możecie wyciągnąć.
Jazda na varadero jest naprawde przyjemna a dźwieku tej vałki nic nie można zarzucić .
A wygoda oraz frajda z jazdy jaką varadero zapewnia nie da się opisać .

Więc można by sobie zadać pytanie czy warto zrezygnować zz tych 3s mniej do setki dla varadero ? Oczywiście że tak poeniważ te głupie 3-4 lub nawet 5s nie robi KOlosalnej róznicy a wszystkimi innymi rzeczami viadro nadrabia ;)

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2587
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Honda Varadero 125

Postautor: BeNeK » śr 15 lut, 2012

RADI, popieram w 1000....% :)
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!


Awatar użytkownika
piotrus96
Weteran
Weteran
Posty: 518
Rejestracja: pt 19 lis, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Honda Varadero 125

Postautor: piotrus96 » pn 20 lut, 2012

Chcesz żeby ten motocykl jechał 150km/h kup sobie nie wiem. KTM 125 EXC. Silnik 2t. Idzie jak rakieta.
Chcesz jeździć więcej po trasie z mniejszym spalaniem? Kup Varadero albo jakikolwiek inny 4t.
Każdemu podoba się co innego i nie ma co się kłócić o spalanie, wygodę, v-max, przyspieszenie, elastyczność itd.
RADI, święte słowa :D
Szanujcie to że komuś się podoba Varadero a komuś komar. Lubią to co chcą i tyle ;p



Wróć do „Testy i Recenzje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl