• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Michał17-neutralny

Po transakcji wypadałoby wystawić komentarz kontrahentowi :)
max.pl
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: ÂŁomianki

Michał17-neutralny

Postautor: max.pl » czw 01 sie, 2013

u kolegi zakupiłem zegary i zacisk hamulca do gb street,jakieś zamienniki.zegary super,trzeba było tylko dostosować mocowanie o czym nie było mowy i podłączyć dobrze elektrykę.za to zacisk działa conajmniej kiepsko,prawdopodobnie wina abs,ale mimo to....mógł by lepiej opisać co trzeba zrobić


Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1750
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Michał17-neutralny

Postautor: Bumek » czw 01 sie, 2013

Abs, w naszych hamulcach? <mysli>
Ostatnio zmieniony czw 01 sie, 2013 przez Bumek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
StreetoOo
Weteran
Weteran
Posty: 323
Rejestracja: śr 30 maja, 2012
Lokalizacja: Wlkp

Re: Michał17-neutralny

Postautor: StreetoOo » czw 01 sie, 2013

Tak, w gb są "abs'y" na przodzie.
Pozdrawiam LwG

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Michał17-neutralny

Postautor: to&owo » pt 02 sie, 2013

ten abs jedyne co daje ,to że rzuca całą kierą , i nie działa :P
nie miej pretensji ,że trzeba przerobić mocowanie ,to tuning ,a nie wsadzanie seryjnych części ,fakt ,że są to części z hondy nsr nie budził twoich podejrzeń co do łatwości montażu ?
i opisz co nie tak dziala w zacisku

max.pl
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: ÂŁomianki

Re: Michał17-neutralny

Postautor: max.pl » sob 03 sie, 2013

hmm....odpuszcza.po prostu odpuszcza,na chwile łapie po czym odpuszcza.sprawdzany jeszcze na jialingu i mz akurat pasowały.tylko nałożone na tarcze.a po odkręceniu ABS działa normalnie.Co do mocowania zegarów i tak bym je wziął.Po prostu nie musiał bym lecieć jak głupi z linką przywiązana do kierownicy po tarcze do szlifierki kątowej,kupił bym wcześniej.Więc chodzi mi o informacje a nie uszkodzenie.a zacisk....Trochę nad nim posiedziałem pewny że ja coś źle robię.Poza tym ok.
Nie ma to jak zamkn¹Ì temat,coby niegodny nie otworzy³ swej parszywej jadaczki.


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Michał17-neutralny

Postautor: KucaQ » sob 03 sie, 2013

Przecież ABS tak działa <facepalm>
ABS działa właśnie w taki sposób, że pulsuje hamulcem, po prostu nie pozwala zablokować koła.
k***a, 20 lat (?) a wiedzę ma pięciolatka. A nie sorry, nawet mój pięcioletni braciszek wie jak działa ABS.
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Michał17-neutralny

Postautor: szymo_97 » sob 03 sie, 2013

Idea ABSu jest bardzo dobra, lecz wykonanie tego rozwiązania w chińczyku jest mocno słabe. Klamka pulsuje, ale koło i tak się blokuje na śliskiej nawierzchni, a do tego ciężej się szybko zatrzymać.
Wywaliliśmy u kolegi ten "bajer" i hamowanie polepszyło się znacznie.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
kedzior96
Weteran
Weteran
Posty: 390
Rejestracja: pn 06 lut, 2012
Lokalizacja: Goteborg

Re: Michał17-neutralny

Postautor: kedzior96 » pn 05 sie, 2013

max.pl, nie miej do kolegi pretensji, tak działa zasada "ABS", jechałeś kiedyś samochodem co miał "ABS" ? pedałem podrzucą i tak jakby trzeszczało. koła się nie zatrzymają chyba że przy 5km/h. dzięki abs możesz skręcać z heblem wduszonym do podłogi i nie pojedziesz prosto po skręceniu kierownicą, w pierdzikach jest to do du** bo pogarsza hamowanie tak jak to ktoś wyżej napisał. w motocyklach o dużej masie to zdaje egzamin.
quattro !!
a4 b5 us 2.8 q :] <okok>

max.pl
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: ÂŁomianki

Re: Michał17-neutralny

Postautor: max.pl » pn 05 sie, 2013

heh.....5 latka...fajnie.niestety ale wiem jak działa abs....system kontroli trakcji,przeciw blokowaniu kół jezdnych itp.ale,przyjaciele,kiedy zacisk pracuje tak mocno,że hamulec nie działa wcale,a po wykręceniu ABS działa już normalnie (czyli nie wina pompki) to chyba oznacza że ABS szwankuje.ponieważ moi oświeceni przyjaciele,według mnie,i jest to tylko moja pokrętna logika hamulec służy do hamowania,czyli zmniejszania prędkości.chyba ,że się mylę.a kiedy hamulec przestaje hamować ponieważ ciśnienie płynu jest zbyt słabe na zaciśniecie klocków,to chyba oznacza ,że jednak nie działa.więc panie "jestem moderatorem i można mi wyzywać ludzi od 5 latków" może najpierw dowiedz się od osób zainteresowanych o co chodzi?tak na przyszłość.jeszcze w kwestii ABS.po wciśnięciu hebla powinien stopniowo hamować.na tym zacisku zdaje to egzamin o ile non stop pompuje się płyn.jak raz wciska się klamkę i potrzyma hamulec niby przyłapie ale od razu odpuszcza.cały czas trzymając klamkę.więc koniec końców.panu moderatorowi dziękuję za miłe słowa dobitnie świadczące o jego stanie emocjonalnym,a koledzy chyba już wiedzą czemu twierdze ,że nie działa.

PS:zanim ktoś zablokuje moje konto chciał bym się dowiedzieć gdzie kogoś obraziłem,oraz który punkt regulaminu złamałem.nie odesłanie do regulaminu ale konkretny punkt,bo jakoś nie znalazłem takiego który odpowiadał by mojemu poprzedniemu upomnieniu. <rotfl>
Nie ma to jak zamkn¹Ì temat,coby niegodny nie otworzy³ swej parszywej jadaczki.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Michał17-neutralny

Postautor: KucaQ » pn 05 sie, 2013

No to trzeba było tak od razu pisać, a nie my mamy się domyślać, co jest nie tak...

A co do ostrzeżenia, to przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM regulamin działu bazar i będziesz wiedział, który punkt złamałeś oklaski
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Michał17-neutralny

Postautor: Alpen » pn 05 sie, 2013

max.pl pisze:PS:zanim ktoś zablokuje moje konto chciał bym się dowiedzieć gdzie kogoś obraziłem,oraz który punkt regulaminu złamałem.nie odesłanie do regulaminu ale konkretny punkt,bo jakoś nie znalazłem takiego który odpowiadał by mojemu poprzedniemu upomnieniu.

Jeszcze jednego za to że nie umiesz czytać? Punkt pierwszy.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Kebab_Karim
Weteran
Weteran
Posty: 641
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012
Lokalizacja: MaÂłopolskie

Re: Michał17-neutralny

Postautor: Kebab_Karim » pn 05 sie, 2013

KucaQ, Twój pot też nie jest zbytnio zgodny z regulaminem <troll>
Wszyscy majÂą prawo do szczĂŞÂścia ale nie wszyscy majÂą szczĂŞÂście do prawa :D

max.pl
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: ÂŁomianki

Re: Michał17-neutralny

Postautor: max.pl » wt 06 sie, 2013

moja wypowiedz dotycząca złamanego regulaminu była przypomnieniem,zwykłą dygresją.nie był to główny temat Panowie Adminowie.panie alpen,sądziłem ,że strąciłeś mnie już w otchłanie swojej pamięci,po co do tego wracasz?w dodatku z groźbami.krótko.zastosowałem się do regulaminu,wystawiłem komentarz,próbowałem wytłumaczyć,za to dostałem wyzwiska i "groźbę <rotfl> "kolejnego upomnienia.nie wiem co tu robi moderator alpen ale jego sprawa.pan kucaq zamiast obrażać mógłby się dowiedzieć o co chodzi , w momencie w którym nie do końca wszystko jest jasne.tak tylko z racji posiadanej funkcji chyba powinien świecić przykładem.dziękuje za pokazanie mi który punkt regulaminu POPRZEDNIO złamałem, ps dotyczyło chwili bieżącej wszystko się wyjaśniło,wszystko wiadomo,proponuje temat zamknąć zanim ktoś kogoś znowu obrazi uważając ,że "przepraszam" to taki gatunek jeża.dziękuje, do widzenia ,życzę wygranej w totka.
Nie ma to jak zamkn¹Ì temat,coby niegodny nie otworzy³ swej parszywej jadaczki.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Michał17-neutralny

Postautor: Alpen » wt 06 sie, 2013

max.pl pisze:panie alpen,sądziłem ,że strąciłeś mnie już w otchłanie swojej pamięci,po co do tego wracasz?

max.pl pisze:który punkt regulaminu złamałem.nie odesłanie do regulaminu ale konkretny punkt

Ja Ci podałem za co ode mnie dostałeś upomnienie.

PS. Udajesz głupio-mądrego.
modó³ wm mugen sport cdti



Wróć do „Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron