• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Jakie przłożenia?

xXmarekXx
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013
Lokalizacja: Przeworsk

Jakie przłożenia?

Postautor: xXmarekXx » ndz 28 kwie, 2013

Cześć , na dniach będę posiadaczem silnika yx140 i nurtuje mnie jedno pytanie jakie przełożenia będą odpowiednie ,aby pod górki nie redukować i żeby szedł na lajcie te 110-115 km/h , ja obecnie mam 12/52 i jeszcze mam wolną zębatkę zdawczą 15z , czy wymiana tylnej zębatki jest konieczna?
I jeszcze jedno pytanko lepiej kupić stator 2 czy 6 cewkowy , z tego co przeglądnąłem forum są negatywne opinie o statorze 2 cewkowym ,ale na prawdę jest aż tak źle?


Awatar użytkownika
kamil_gs
Majster
Majster
Posty: 129
Rejestracja: wt 05 lut, 2013
Lokalizacja: Sulikowo

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: kamil_gs » ndz 28 kwie, 2013

15z będzie dużo lepsza ;) a co statora, jaki masz w oryginale ? ja np w łosiu mam org 2 cewkowy i na ładowanie nie mogę narzekać :D

xXmarekXx
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: xXmarekXx » ndz 28 kwie, 2013

W oryginale jest tylko jedna cewka , czyli takie stator za 40zł 2 cewkowy wystarczy?

haharek123
Praktykant
Praktykant
Posty: 51
Rejestracja: sob 09 mar, 2013
Lokalizacja: zmc

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: haharek123 » ndz 28 kwie, 2013

Bo to jest łoś i jemu dwie cewki wystarczają. Z ładowaniem jest sprawa dosyć skomplikowana , kupiłem stompa 120 od skewa z dwiema cewkami , dokupiłem z UK startor 6 cewkowy żeby było dobre ładowanie i światełka. Po zamontowaniu okazało się że czujnik położenia wału nie pokrywa się z wypustką na magnecie, no ale silnik odpalał mimo tego. Jednak w dalszym ciągu nie było ładowania , wymiana regulatora napięcia na 4-pinowy nic nie zmieniła. Po dłuższych przemyśleniach zasięgnąłem porady na forum. Okazało się że magneto ma 4 magnesy i te 6 cewek trzeba wywalić i wstawić 4 cewki od rometa zetki. Zajmuję się tym dzikilopez z tego forum , wysłałem mu części a on podjął się modernizacji (potrzebna jest do tego tokarka).
Tak więc za silnik zapłaciłem ponad 1000 zł + do tego ładowanie wyniesie mnie koło 280 zł.
A na 2 cewkach nie ma jazdy, chyba że w łosiu.

Pozdrawiam.

xXmarekXx
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: xXmarekXx » ndz 28 kwie, 2013

Aha a z takiego czegoś było by ładowanie? http://www.ebay.com/itm/Performance-Rac ... 9124085%26


haharek123
Praktykant
Praktykant
Posty: 51
Rejestracja: sob 09 mar, 2013
Lokalizacja: zmc

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: haharek123 » ndz 28 kwie, 2013

Nie. Ja zakupiłem to : http://www.petrolscooter.co.uk/spare-pa ... -bike.html i trzeba to modyfikować albo kupić magneto które ma 6 magnesów, osobiście takiego magneta nie znalazłem więc postanowiłem to modernizować.

xXmarekXx
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: xXmarekXx » ndz 28 kwie, 2013

czyli sama modernizacja ile kosztuje?

xXmarekXx
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: xXmarekXx » ndz 28 kwie, 2013

i jeszcze jedno , czy te dwie cewki na prawdę aż tak słabo działają ? Możesz nagrać jakiś filnik jak to daje rade ?

Awatar użytkownika
dominix36
Majster
Majster
Posty: 128
Rejestracja: pt 12 lip, 2013
Lokalizacja: Trzeϝ

Re: Jakie przłożenia?

Postautor: dominix36 » ndz 13 kwie, 2014

xXmarekXx, chcesz to moge ci pokazać zdjęcie jak w łosiu dają 2 cewki.



Wróć do „Usprawnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl